Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone WhatsApp Yedekleme

Bu makalemizde sizlere iPhone Whatsapp yedekleme işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…


Whatsapp sohbetlerini yedeklemek oldukça önemlidir. Cep telefonu değişimi ya da cep telefonuna herhangi bir sıkıntı gelmesi durumunda mesaj yedekleme sayesinde mesajlar, fotoğraflar ve videolar kurtulmuş olacaktır. Bu yedekleme Android ve iOS cihazlarda farklı şekilde gerçekleşmektedir. Sizler de iPhone kullanıyorsanız iPhone Whatsapp yedekleme şu şekilde yapılmaktadır;

 • Whatsapp sağ alttaki ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Sohbetler menüsüne tıklayın.
 • Sohbet menüsünde mesajları arşivleme ve silme seçeneği de bulunmaktadır. Fakat bizim işimiz yedekleme olduğu için yedeklemeye tıklayın.
 • Burada şimdi yedekle demeniz halinde mesajlarınız yedeklenecektir. Fakat iPhone’da bu tür işleri yapmak için iCloud’un açık olması gerekir. Zaten açık değilse size iCloud’u açma uyarısı verecektir. Bunu açarak sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz. Yine bu bölümde otomatik yedekleme butonuna basarak günlük, haftalık ve aylık hangi sürelerde yedekleme yapabileceğinizi seçebilirsiniz. Bunun haricinde yine videoları dahil edip etmeyeceğinizi bu kısımdan seçebilirsiniz.

iPhone WhatsApp Yedekleme

Bazı durumlarda hafıza durumu da oldukça fazla önem taşır. Bunun için iPhone cihazlarda yedekleme yapılacak boyutun 2.05 katı kadar telefonda boş hafıza olmalıdır. Aksi takdirde yedekleme gerçekleşmeyecektir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalan kişiler için de iki seçenek bulunmaktadır. İlk seçenekte cihazınızda yer alan gereksiz dosya ve uygulama varsa yer açabilirsiniz. Fakat sileceğiniz herhangi bir dosya ve uygulama yoksa da eğer videoları da yedeklemeye dahil ettiyseniz onları iptal edebilirsiniz.

iPhone WhatsApp Yedekleme Sorunu Yaşanırsa Ne Yapılır

Yedekleme sırasında oluşacak problemlerle ilgili Whatsapp tarafından yayınlanan makalade şunlara dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir. İşte belirtilen maddeler:

 • iCloud’a erişmek için kullandığınız Apple ID’nizle oturum açtığınıza emin olun.
 • iCloud Drive’ın açık olduğuna emin olun. iPhone’da Ayarlar’a gidin > adınıza > iCloud’a dokunun > iCloud Drive’ın açık olduğunu doğrulayın.
 • iCloud Drive’ı kapatıp tekrar açın. iPhone’da Ayarlar’a gidin > adınıza > iCloud’a dokunun > iCloud Drive’ı kapatıp tekrar açın.
 • Apple ID’nizi kullanan herhangi bir cihazda iCloud Drive’ı açtıysanız yedekleme oluşturmak için işletim sisteminizi iOS 10 veya daha yeni bir iOS sürümüne güncellemeniz gerekir.
 • iCloud hesabınızda yedekleme oluşturmaya yetecek kadar boş alan olduğunu doğrulayın. iCloud hesabınızda, yedeklemenizin gerçek boyutunun en az 2,05 katı kadar boş alan bulunmalıdır.
 • Hücresel veri ağı üzerinden yedekleme yapmaya çalışıyorsanız iCloud için hücresel veri kullanımını etkinleştirin.
 • WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği > Şimdi Yedekle’ye giderek manuel yedekleme yapın.
 • Manuel yedeklemeyi farklı bir ağ kullanarak yapmayı deneyin. En sık kullandığınız ağı tercih etmeniz iyi olacaktır.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu