Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone Olmadan Apple Watch Kullanmak

iPhone olmadan Apple Watch kurulumu nasıl yapılır?

Artık bir Apple Watch’u bağlı bir iPhone olmadan kullanabilirsiniz. Aile Kurulumu özelliği şu şekilde çalışır.


iPhone olmadan Apple Watch kurulumu nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını buradaki rehberimizde vereceğiz. Birçok Apple Watch kullanıcısının aklındaki o soru olan Apple Watch iPhone’suz kullanılır mı? Evet kullanılır, peki nasıl?

WatchOS 7’den önce, bir Apple Watch kullanmak isteyen herkesin giyilebilir cihazı kurmak ve onunla etkileşim kurmak için bir yardımcı iPhone’a ihtiyacı vardı. Ancak Apple’ın Aile Kurulumu özelliği, bu gereksinimi geçmişte bir endişe haline getiriyor.


iPhone’u olmayan daha küçük çocuklar veya daha büyük yetişkinler için tasarlanmıştır. Apple Watch Aile Kurulumunun nasıl çalıştığına ve başlamak için neye ihtiyacınız olduğuna bir göz atacağız.

iPhone Olmadan Apple Watch Kurulumu

Aile Kurulumu Nedir? (Apple Family Sharing)

Aile Kurulumu ile hücresel özellikli bir Apple Watch’u iPhone’a ihtiyaç duymadan tam özellikli bir iletişim cihazına dönüştürebilirsiniz.

Bir aile üyesi kendi telefon numarasını alacak ve telefon görüşmeleri yapıp alabilecek, mesaj gönderip alabilecek, konumlarını paylaşabilecek ve Saatin diğer birçok özelliğini kullanabilecek. Sadece ek saatin kendi hücresel servis planını gerektireceğini unutmayın.

Diğer aile üyesinin kendi ayrı Apple Kimliği vardır, böylece uygulamaları indirebilir, bir aile programını takip edebilir, hatırlatıcı ekleyebilir ve ebeveynlerinin iPhone’undan fotoğrafları görüntüleyebilirler.

Apple Watch’un en popüler özelliklerinden biri olan fitness takibi de çocuklar için geliştirildi. Yakılan kalori yerine saat Hareket dakikalarını takip edecektir. Açık havada yürüyüş ve açık havada koşu gibi antrenmanların çoğu çocukları daha doğru bir şekilde izlemek için tasarlanmıştır.

Ebeveynler, büyük bir güvenlik önlemi olarak Apple Watch’ta çocuklarının tüm kişilerini onaylayabilir. Aile Kurulumunu kullanan Saat, iPhone’daki Bul uygulamasını kullanarak bulmak kolaydır. Ebeveynler, konum uyarılarını bir defaya mahsus, yinelenen bir temelde veya belirli bir programda daha iyi özelleştirebilir.

iPhone Olmadan Apple Watch Kullanmak

Acil bir durumda, Saat kullanıcıları Acil SOS özelliği ile acil servislerle iletişime geçebilir. Ebeveynler, acil durumda iletişime geçilecek kişi olarak listelendiklerinde otomatik olarak bilgilendirilecektir.

Okul günleri boyunca ebeveynlerin Apple Watch’un dikkatini dağıtan bir şey olduğu konusunda endişelenmesine gerek yok. Ebeveynler Okul zamanı modu için bir program ayarlayabilir. Bu süre zarfında, zamanla birlikte belirli bir basit saat yüzü bulunur ve Rahatsız Etmeyin işlevi açılır.

iPhone Olmadan Apple Watch Kullanmak

Yeni aile dostu özellik ile birlikte kullanılabilecek bir başka araç da Apple Cash Ailesi. Bu, çocuklara Watch on the Apple Pay ile alışveriş yapmaları için para göndermenize olanak tanır. Ebeveynler, bir çocuk satın aldığında bildirimleri görebilir ve Cüzdan uygulamasında bilgileri görüntüleyebilir.

Apple Watch Aile Kurulumunu Kullanma (Family Sharing)

Başlamak için birkaç öğeye sahip olmanız gerekir. En önemlisi, aile üyesi için bir Apple Watch’a ihtiyacınız olacak. Seri 4 modeli veya üstü ya da hücresel ve watchOS 7 yüklü bir Apple Watch SE olmalıdır.

Ayrıca iOS 14 veya üzeri yüklü bir iPhone 6s veya sonraki bir modeline ihtiyacınız olacak. Hem sizin hem de diğer aile üyesinin Apple Kimliğine sahip olması gerekir. Aile üyesinin kimliğinin de Aile Paylaşımı kurulumunuzun bir parçası olması gerekir.

iPhone Olmadan Apple Watch Kullanmak

Hazır olduğunuzda Apple Watch’u takın ve yan düğmeyi kullanarak açın. Saat yeni değilse, silmeniz ve sıfırlamanız gerekir.

Daha sonra Apple Watch ve iPhone’u yan yana yerleştirmeniz gerekecek. iPhone’da Bu Apple Watch’u kurmak için iPhone’unuzu kullanın yazan bir iletişim kutusu görünene kadar bekleyin.

Bir parola seçme, Watch’ı bir aile üyesine atama ve hücresel servisi seçme dahil birkaç adımdan sonra kurulum tamamlanır ve Saat kullanıma hazırdır.

Aile Kurulumuyla Herkes Apple Watch’un Keyfini Çıkarabilir

iPhone Olmadan Apple Watch Kullanmak

Apple Watch Aile Kurulumu sayesinde, çocuklarınıza veya daha büyük bir yetişkine bir iPhone sağlamanın zorluğu konusunda endişelenmenize gerek kalmadan harika bir akıllı saat verebilirsiniz.

Giyilebilir cihazı daha iyi korumak istiyorsanız, Apple Watch için pek çok harika kılıf ve kapak var. Bu rehberimizde sizlere iPhone olmadan Apple Watch kurulumu nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Demek ki Apple Watch iPhonesuz kullanılır mı, evet kullanılabilirmiş.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
4

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu