AMD

iPhone Isınma Sorunu Çözümü

iPhone telefonlar günümüz teknolojileri arasında şüphesiz beklentileri karşılayan en iyi telefonlardan birisi. Tasarım, kullanılabilirlik ve kalite açısından akıllı telefon piyasasının tahtında oturuyor dersek yalan olmaz.

Her ne kadar teknoloji harikası olsa da sıcak havalarda, oyun oynarken yada uzun süre kullanımda, iPhone telefonda ısınma sorunu ortaya çıkabiliyor. Her telefonda görülebilen bir sorun olmakla beraber, telefon ısınma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Telefonunuzun ısınma sorununa çözüm için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Böylelikle hem ısınma sorununu çözebilir hemde hızlı biten batarya sorununu çözebilirsiniz.

iPhone Isınma Sorunu Çözümü

Çözüm.1: Cihazınızı yeniden başlatın.

Bu adım hiç de karmaşık değil, ama yardımcı olabilir. Uyku / uyandırma tuşunu basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir. Kırmızı kaydırıcıyı gördüğünüzde, iPhone’unuzu kapatmayı seçin. Cihaz kapalı olduğunda, telefonu açmak için yaptığınız şeyi tekrarlayın.

Çözüm.2: Otomatik güncellemeleri kapatın.,

Telefonunuzda otomatik güncellemeler açıksa, sık sık kontrol yapmasının önüne geçebilirsiniz. Bunun için, Ayarlar’a gidin iTunes ve AppStore’u seçin ve otomatik indirme ve güncellemeleri kapatın. Böylelikle sık sık kontrolün önüne geçebilirsiniz.

Çözüm.3: Arka planda yenilemeleri ve konumları kapatın.

Kullanmadığınız olan uygulamalar siz farkına varmadan arka planda yenileme yapmaktadır. Aynı zamanda konum servislerini de arka planda kullanmaktadır.

Arka planda yenilemeleri kapatmak için;

  • Ayarlara gidin,
  • Genel sekmesine dokunun,
  • Arkaplan Uygulama Yenilemesi‘ni seçin
  • Düğmeyi kapalı konuma getirin.

Konum servislerini kapatmak için,

  • Ayarlara gidin,
  • Gizlilik sekmesine dokunun,
  • Konum Servisleri‘ni kapalı konuma getirin.

Çözüm.4: RAM’i boşaltın.

Birçok kişi ram unsurunu gözardı etmektedir. Örneğin iPhone 6 1 GB ram’e sahiptir ve kullandığınız açık uygulamalar kapatılmadığında ram kullanımı devam etmekte olup cihazınızda ısınma sorunu oluşturacaktır.

Ram boşaltmak için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz yada AppStore’da Ram temizleme uygulamalarını kullanabilirsiniz. Kullanılmayan RAM’i serbest bırakırsanız yani temizlerseniz telefonunuzdan ısı sorunu ortadan kalkacak ve cihazınız daha hızlı çalışacaktır.

Çözüm.5: iPhone 6’nızı iTunes ile fabrika ayarlarına geri yükleyin.

Cihazınızda ilgili sorunlar devam ediyor ise, ısınma sorunu birbiri ile çakışan ve stabil çalışmayan uygulamalar yüzünden olabilmektedir. Bunun için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes uygulaması ile yedek aldıktan sonra, telefonunuz ayarlar > genel > sıfırla > tüm içerik ve ayarları sıfırlaseçeneği ile telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Telefonunuz açıldığında yeni cihaz olarak ayarlayın. daha sonra yedeklerinizi yükleyebilirsiniz. Isınma sorunu son çözüm yolu olarak sıfırlama seçeneği ısınma sorununu kesin olarak uygulamaların birbiri ile uyumsuzluğu giderildiği için çözecektir.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bize konu ile ilgili fikirlerinizi aktarabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!