Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone, Görme Engelli Kullanıcılar İçin Sosyal Mesafeyi Koruyacak

iPhone artık görme engelli kullanıcıların sosyal mesafeyi korumasına yardımcı olabilir.

iOS’un en son beta sürümü, yeni koronavirüs pandemisi sırasında görme engelli kullanıcılara yardımcı olabilecek yeni bir özellik içeriyor.

iOS’un en yeni beta sürümü, görme bozukluğu olan kullanıcılar için yeni özellikler içeriyor. Yeni özellik, görme engelli kullanıcıları başkalarının ne kadar uzakta olduğu konusunda uyaracak. Yeni özellik iPhone 12 Pro, Pro Max ve iPad Pro için mevcut olmalıdır.


Kendini güvende tutmak için sosyal mesafe yeni normal hale geldi. Ülkelerdeki devlet kurumları özel COVID-19 uygulamalarını tanıttı ve Google ve Apple gibi teknoloji şirketleri de aynı katkıda bulunmak için izleme özelliklerini koydu. Şimdi, iOS’un en yeni beta sürümü, yeni koronavirüs pandemisi sırasında görme engelli kullanıcılara gerçekten yardımcı olabilecek yeni bir özellik içeriyor.

Teknoloji devi Apple, görme engelli kullanıcıların diğer insanların kendilerinden ne kadar uzakta olduğunu göstererek sosyal mesafeyi etkili bir şekilde korumalarına olanak tanıyan bir özellik getiriyor. TechCrunch, yeni özelliğin iPhone’un kamerasının görünümündeki insanlara olan mesafeyi ölçtüğünü bildirdi.

iPhone, Görme Engelli Kullanıcılar İçin Sosyal Mesafeyi Koruyacak

Bu özellik, Apple’ın iOS cihazları için artırılmış gerçeklik (AR) platformu olan ARKit sayesinde hayata geçiyor. ARKit 4 uygulaması, en yeni iPhone 12 serisi Pro modellerinde LiDar tarayıcısı tarafından toplanan bilgilere erişebilen bir programlama arayüzü tanıttı. Bu nedenle yeni özelliğin iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPad Pro için mevcut olması gerekiyor.

Apple’dan Güzel Hareketler

iPhone 12 Pro ve Pro Max’teki LiDAR tarayıcı, çevredeki nesnelere olan mesafeyi ölçer. ARKit için Apple, insanların şeklini algılayan “insan oklüzyonu” adlı bir özellik geliştirdi.

Ekip, iPhone 12 Pro ve Pro Max’teki LiDAR üniteleri tarafından sağlanan doğru mesafe ölçümleriyle birleştirildiğinde, bu aracın görme engelli kullanıcılar için çok yardımcı olabileceğini buldu.

iPhone, özellikle görme engelli veya az gören kişiler için yararlı olan birkaç başka özelliği de barındırır. Örneğin, “VoiceOver” iPhone’unuzda tam olarak neler olduğunu açıklar ve “Büyüteç” dijital bir büyüteç gibi çalışır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu