Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone ve iPad Donunca Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Bu makalemizde özellikle iphone nasıl kapatılır? sorusuna cevap verirken diğer cihazlar içinde detaylı bilgi veriyoruz.

Bir iPhone telefonunuz var ve donduğu zaman ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. iPhone veya iPad donunca, takılınca nasıl resetlenir bundan bu rehberimizde bahsettik.

Eğer cihazınız bir uygulamanın ortasında ve ya ana ekranda donup kaldıysa, açma kapama ve ya ana ekran tuşuna bastığınız da cihazdan hiç bir tepki alamıyorsanız, cihazınızın şarjı tamamen bitmiş durumdayken şarja takıp açmaya çalıştığınız da açılmıyorsa eğer çok ciddi bir arıza yoksa cihazınızı yeniden başlatmak yardımcı olabilir.

iPhone Donunca Açma ve Kapatma


iphone nasıl kapatılır? Bu durumda cihazınızı yeniden başlatmak için Home (ana ekran) ve Power (kapatma) tuşu bize yardımcı olacak. Aynı tuşları ekran almak için de kullandığımızdan burada yapmamız gereken Home ve Power tuşlarına en az 10 saniye basılı tutmak.

Eğer kısa sürede çekerseniz flaş sesi ve ekrandaki sahte flaş patlaması ile ekran görüntüsü alırsınız. Bu yüzden cihazınız kapanana ve açılana yani Apple logosunu görene kadar bu tuşlara basılı tutmanız gerekiyor. Bu tuşlara basılı tutarken normal kapatma mesajı çıkarsa bile bunu önemsemeyin. Apple logosu çıktıktan sonra cihazınzı kendisini yeniden başlatmış demektir. Bu durumda artık tuşları bırakabilirsiniz. Cihazınız az sonra kendiliğinden açılacaktır.

iPhone ve iPad Donunca Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Not:

Bu donma problemleri yüzünden cihazlarını servise götüren bir çok kullanıcı bulunmakta. Önceleri telefon pilleri çıkartılarak çözülen bu problem iPhone ve iPad’lerin pilleri çıkartılamadığı için bu durum kullanıcıların servise gitmesi ile sonuçlanıyor. Fakat yeniden başlatmak cihazınızda düzelme yapmıyorsa o zaman bir servise baş vurma zamanınız gelmiş demektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu