Tiktok Takipçi Satın Al

iPad Pro’nun Ön Kamera Konumu Değişiyor!

Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen yeni iPad Pro modelleri, tasarım ve donanımında önemli değişikliklerle gelecek. Oldukça güvenilir iç kaynaklardan gelen söylentilere göre, yeni cihazlar 11 inçlik ve 13 inçlik modellerde miniLED ekranlardan vazgeçip OLED panellere geçiş yapacak. Bunun nedeni, Apple’ın OLED iPad Pro modellerinde yüz tanıma sistemi Face ID’nin konumunu değiştirmeyi planlamasıdır. iOS 17.4 beta 1’de keşfedilen kodlara göre, OLED iPad Pro modellerindeki Face ID kamerası yatay konumda çalışacak. Bazı yayınların hemen fark ettiği gibi, kodlarda iPad Pro’nun Face ID ayarlarını yaparken yatay olarak tutulması gerektiği belirtiliyor.

iPad Pro yatay konumdayken Face ID kameranın üst kısmında olacak – Apple’ın bu çözümü, Samsung’un Galaxy S9 Ultra tabletindeki ön kamerayı nasıl yerleştirdiğine benziyor. Samsung’un Galaxy S9 Ultra modelindeki çerçeveler mevcut iPad Pro modellerinden daha ince olduğundan, ön kamera yatay konumda küçük bir çentik içine yerleştirilmiş. Apple, benzer bir yaklaşımı seçmeye karar verdi, ancak çentik kullanmayacak. Tabii ki, şu anda bu sadece bir söylenti ve internette bu bilgileri doğrulayan bir kanıt bulunmamaktadır – muhtemelen şirket sadece bu yönde araştırma yapıyor ancak mevcut ekran formatından vazgeçmeyi planlamıyor. Bu yılın ilkbaharında göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu