Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni iPad Mini (6. Nesil) Tanıtıldı!

Apple’ın sonbahar etkinlikleri serisinin bir parçası olarak piyasaya sürülen güncellenmiş altıncı nesil iPad mini, uçtan uca ekran ve Apple Pencil 2 desteğiyle yepyeni bir tasarıma sahip.

Apple, Eylül ayına özel etkinliğinde ürün lansmanlarının bir parçası olarak iPad mini’yi 2021 için güncelledi . iPad mini 5’e yapılan son yenilemeden iki buçuk yıl sonra gelen altıncı nesil model, küçük boyutlu tableti getiriyor kompakt formunu korurken güncel.


8,3 inç  Retina Ekrana sahip olan yeni iPad mini, önceki modelle aynı kompakt ayak izine sığar. Ekran ayrıca Geniş Renk içerir ve 500 nit’e kadar parlaklık sunar.

Yeni ekrana sığdırmak için Apple, Touch ID’yi daha önce iPad Air’de çektiği bir numara olan bir köşe düğmesine taşıdı.

iPad mini’nin temelinde Apple, Lightning yerine USB-C’ye geçiş yaptı. Bağlantı değişiklikleri, ilk kez 5G desteğinin eklenmesini de içeriyor.

Kameralar için arka kısımda Focus Pixels ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 megapiksel sensör ve True Tone flaş bulunuyor. Yeni Görüntü Sinyali İşlemcisi, kameranın 4K video kaydetme özelliğiyle Akıllı HDR iyileştirmelerine olanak tanır.

Yeni iPad Mini (6. Nesil) Tanıtıldı!

iPad Mini Özellikleri

Ön kamera, 122 derecelik görüş alanına sahip 12 megapiksel Ultra Geniş kameraya yükseltildi. Değişiklik, iPad mini’nin diğer iPad modellerinde görüldüğü gibi otomatik çerçeve ayarlama özelliği olan Center Stage desteğine sahip olmasını sağlıyor.

Apple ayrıca, cihazda manyetik şarjın gerçekleşmesine izin veren Apple Pencil 2 desteğini de tanıttı. Ses sistemi de, yatay yönde kullanıldığında stereo hoparlörlerin dahil edilmesiyle iyileştirildi.

Yepyeni A15 Bionic çipe sahip yeni iPad mini, önceki nesle göre yüzde 80’e kadar daha hızlı performans sunarak onu şimdiye kadarki en yetenekli iPad mini yapıyor. Yeni bir USB-C bağlantı noktası daha hızlı bağlantı sağlar ve 5G’li hücresel modeller daha esnek mobil iş akışları sağlar.

Yeni gelişmiş kameralar, Center Stage ve Apple Pencil (2. nesil) desteği, kullanıcıların fotoğraf ve video çekmesi, sevdikleriyle iletişim kurması ve yaratıcılık ortaya çıktığında fikirlerini not alması için yeni yollar sağlıyor. Yeni iPad mini bugünden itibaren sipariş edilebilecek ve 24 Eylül Cuma gününden itibaren mağazalarda olacak.

Yeni iPad Mini (6. Nesil) Tanıtıldı!

iPad Mini 2021 Kamera Özellikleri

iPad Pro’daki Center Stage deneyimi artık iPad mini’de de mevcut, böylece kullanıcılar daha da ilgi çekici görüntülü aramaların keyfini çıkarabilir. Yeni 12 MP sensöre ve çok daha geniş bir görüş alanına sahip güncellenmiş Ultra Geniş ön kamera, kullanıcıların hareket halindeyken görüş alanında kalmasını sağlamak için kamerayı otomatik olarak çeviren Center Stage’i etkinleştirir. Diğerleri katıldığında, kamera onları da algılar ve onları konuşmaya kolayca dahil etmek için yumuşak bir şekilde uzaklaştırır.

Arka kamera artık net, canlı fotoğraflar çekmek için Odak Pikselleri ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip 12 MP sensöre sahip. Arka kamera ayrıca, düşük ışıkta görüntü çekmek için mükemmel bir True Tone flaşa sahiptir. A15 Bionic’teki yeni bir ISP ile kullanıcılar, gölgelerde ve parlak noktalarda ayrıntıları kurtararak görüntü kalitesini iyileştiren Akıllı HDR ile dikkat çekici derecede doğal görünen fotoğraflar da görecekler.

Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “Ultra taşınabilir tasarımı ve günlük görevlerden yaratıcı ve kurumsal uygulamalara kadar geniş bir kullanım yelpazesiyle iPad mini gibisi yok” dedi. “Yeni tam ekran Liquid Retina ekran, performansta büyük artış, ön ve arkada yeni gelişmiş kameralar, Center Stage, USB-C, 5G ve Apple Pencil desteği ile yeni iPad mini, ileriye doğru büyük bir adımdır. avucunuzun içinde tutulabilir.”

Yeni iPad Mini (6. Nesil) Tanıtıldı!

Yeni iPad mini, pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi gibi muhteşem yeni kaplama seçenekleriyle harika bir deneyim sunuyor. iPad mini, aynı kompakt ayak izini korurken, dar çerçeveli daha büyük 8,3 inç Liquid Retina ekrana sahiptir. 500 nit parlaklık, P3 geniş renk gamı, yansıma önleyici ekran kaplaması, True Tone ve tam laminasyon gibi gelişmiş teknolojilerle, görüntüler ve videolar canlı olacak ve camın yüzeyine kadar gelecektir. Ve yeni ekranla birlikte yeni yatay stereo hoparlörler, harika bir film izleme deneyimi sunar.

Daha Hızlı Bağlantı için 5G ve USB-C

Artık iPad mini’de bulunan 5G ile müşteriler hareket halindeyken daha hızlı kablosuz bağlantıyla daha fazlasını yapabilir. 5G, iPad mini’nin ideal koşullarda 3,5 Gb/sn’ye varan en yüksek hızlara ulaşmasını sağlar. 3 Kullanıcılar artık nerede olurlarsa olsunlar bağlantıda kalabilir ve oyun oynayan arkadaşlar gibi günlük etkinliklerden sahada çalışan saha servis teknisyenlerine kadar daha da üretken olabilir. Gigabit LTE ve eSIM için sürekli destekle birlikte iPad mini, kullanıcıların bağlantı kurması gerektiğinde inanılmaz bir esneklik sunar. Wi-Fi 6, daha da hızlı Wi-Fi bağlantıları da sağlar.

iPad mini şimdi, önceki nesle göre 10 kat daha hızlı olan 5 Gbps’ye kadar veri aktarımı için bir USB-C bağlantı noktasına sahip ve kameralar, harici depolama ve 4K’ya kadar ekranlar dahil olmak üzere geniş bir USB-C aksesuarları ekosistemine bağlanıyor. USB-C, hem gündelik kullanıcılar hem de yaratıcı profesyoneller için yüksek bant genişlikli giriş ve çıkışla iş akışlarına olanak tanır – yerinde çekim yaparken kameraları birbirine bağlayan bir fotoğrafçı veya uzaktan ultrason yapan bir doktor için mükemmeldir.

6. Nesil iPad Mini Fiyatı

Tüm bu değişikliklerle birlikte Apple, bugün başlayan siparişlerle birlikte yeni iPad mini’yi 499 dolardan (ortalama 4200₺) başlayan fiyatlarla satacak. Alıcılar, yeni iPad mini’lerinin gelecek hafta geldiğini görecekler.

iPad ve Çevre

iPad mini’nin kasasında yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum bulunur. iPad serisindeki her bir modelin artık yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasaya sahip olduğu önemli bir dönüm noktasıdır. iPad mini ayrıca ana mantık kartının lehiminde yüzde 100 geri dönüştürülmüş kalay ve muhafazadaki ve hoparlörlerdeki mıknatıslarda yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir toprak elementleri kullanır.

Bugün Apple, küresel kurumsal operasyonlar için karbon nötr ve 2030 yılına kadar üretim tedarik zincirlerini ve tüm ürün yaşam döngülerini içeren tüm işletme genelinde net sıfır iklim etkisine sahip olmayı planlıyor. Bu, bileşen imalatından, montajdan, nakliyeden, müşteri kullanımından, şarjdan geri dönüşüm ve malzeme geri kazanımına kadar satılan her Apple cihazının yüzde 100 karbon nötr olacağı anlamına geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu