Tiktok Takipçi Satın Al

iOS’ta Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

iOS’ta uygulama gizleme, iPhone kullanıcısı olan kişilerin cihazlarında bulunan uygulamaları gizlemek için tercih ettiği bir işlemdir.

Bu rehberimiz de sizlere iOS üzerinde uygulama gizleme nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Kimi kişiler cihazlarında yer alan bazı uygulamaların dışarıdan görünür olmasını istememekte ve bu nedenle bu yönteme başvurmaktadır.


Çoğu zaman da telefondaki bilgilerin, belgelerin güvenliğinin sağlanması için bu yöntem tercih edilmektedir. Böylelikle iPhone kullanıcıları, telefonlarının kötü amaçlı kullanımlarda ya da çalınması, kaybolması gibi durumlarda önlem almış olmaktadır.

iPad, iPhone ve iPad Touch cihazlarda ana ekranda yer alan uygulamalar istenildiği zaman gizlenebilmektedir. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ve en çok kullanılanı; uygulama klasörü kullanarak uygulama gizlemektir.

iOS’ta Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

iPhone cihazlarda yer alan klasörlerin içerisinde maksimum 12 sayfada klasörleme yapılabilmektedir. Dolayısı ile gizlenmek istenen uygulama ya da uygulamalar, klasör sayfasının sonlarına doğru konumlandırıldığında kolaylıkla gizlenebilmektedir.

Yerleşik Apple Uygulamalarını Gizleme

Yerleşik Apple uygulamaları gelen iOS 10 güncellemesi ile birlikte gizlenebilir bir hale gelmiştir. Dolayısı ile bu uygulamalar tıpkı üçüncü taraf uygulamaları gibi yüklenebilmekte ve de kaldırılabilmektedir. Bunun için de silinmek ya da gizlenmek istenen uygulamanın üzerine gelinmesi, kısa bir süre parmak ile üzerine dokunulması ve de uygulamanın üst kısmında çıkan X sembolüne tıklanılması yeterlidir.

Çoğu zaman iOS’ta uygulama gizleme yapan kişiler bu gizlenmiş uygulamaları nasıl bulacaklarını merak etmektedir. Bunun için en kısa yol Spotlight araması yapmaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu