Trend

iOS Sürümü Yetmeyen Uygulamaları İndirme (iPhone & iPad)

Uygulamaların önceki sürümleri, iOS 12'yi çalıştıramayan eski bir iPhone veya iPad'e nasıl indirilir?

iOS sürümü yetmeyen uygulamaları yükleme rehberi ile karşınızdayız. Bu içerikte hem videolu hem de yazılı olarak adım adım sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. iOS sürümü yetmeyen uygulamaları indirme adımları nelerdir? Uygulamaların önceki sürümlerini eski iPad/iPhone’a yükleyebilirsiniz.

Örneğin: Apple iOS eski sürüm uygulama yükleme eski iPad / iPhone’a Netflix yüklemesini gösterdiğimiz adımlar üzerinden indirme imkanı yakalamıştık. Eski iPad uygulama yükleme adımını buradan göz atabilir veya videomuzu izleyebilirsiniz.

iOS 8/9 sürümlerine sahip eski iPhone veya iPad cihazların kullanıcılar destekleyenmeyen veya indiremedikleri uygulamaları App Store üzerinden indirmek isteyebiliyorlar. Bunun çok kolay bir adımı vardır. Bunun için hem video içeriği hem de yazılı içerik olarak sizlere adım adım anlatmış olacağız.

iOS Sürümü Yetmeyen Uygulamaları İndirme (iPhone & iPad)

Apple, eski iPad sahiplerini tamamen geride bırakmadı. Bu cihazlar için hala son iOS sürümlerine ek olarak yine de onlar için uygulamaya veya oyun indirebilirsiniz.

Belki daha eski bir iOS cihazı kullanıyorsanız bu konu sizi çokça ilgilendirecektir. Cihazı en son iOS’a güncelleyemezsiniz ve bu nedenle uygulamalarınızın en son sürümlerini de indiremezsiniz. Eski iPhone uygulama yükleme adımlarını aşağıda sizlerle paylaştık.

App Store size yalnızca en son sürümleri gösterdiğinden, eski uygulamalarınızı geri alamamışsınız gibi görünüyor. Ancak indirmenin bir yolu bulunuyor. Aşağıda hazırladığımız videoda tam da bu adımları nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsediyoruz.

iOS Sürümü Desteklenmeyen iPad/iPhone Uygulama Yükleme

  • İndirmek istediğiniz uygulamayı, güncel iOS sürümüne sahip farklı iPhone/iPad cihaz.
  • Ardından güncelleme almayan eski Apple cihaza ve güncel cihazınızda da aynı iCloud hesabı oturum açın.
  • Apple Kimliği doğrulama gerçekleştirin. (Daha önceden açıksa bu adımları geçiniz.)
  • Klasikleşmiş hüküm ve koşullar alanını kabul edin.
  • Her iki cihazda da aynı hesabı açıldıktan sonra ise App Store‘a giriş yapın.
  • Yeni iOS sürüme sahip cihazda eski sürüme sahip cihaza indirmek istediğiniz uygulamayı aratıp, indirin.
  • Yeni cihaza uygulamayı indirdikten sonra eski cihazınızda App Store’a girin ve en alt kısımda yer alan “Satın Alınanlar” kısmına girin.
  • Ekranın üst kısmında yer alan “Bu Cihazda Olmayanlar”a girmeniz gerekmektedir.
  • Karşınıza daha önce indirilmiş tüm uygulamalar çıkacak. Bu kısımda indirmeyi planladığınız uygulamaya göz atın sonrasında ise iCloud bulut işaretine basarak indirebilirsiniz.
  • “Son uyumlu sürümü indirmek ister misiniz?” yazacak, “İndir” butonuna basın.

iOS Sürümü Yetmeyen Uygulamaları İndirme (iPhone & iPad)

Yukarıda yayınladığımız videoda daha detaylı olarak tüm adımları anlattığımızı belirtebiliriz. Takıldığınız nokta olursa yorumlarda bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Herhangi bir nedenle eski cihazınızda çalışan bir sürüm yoksa, yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ancak, en azından o uygulamaya yeni iOS cihazınızda sahipsiniz ve orada kullanabilirsiniz. iPhone veya iPad çok eskiyse, App Store yeni uygulamalar indirmenize izin vermeyebilir. İşte bu sorunu bu içeriğimizde detaylıca sizlere aktardık. Son olarak iPhone silinen fotoğrafları geri getirme rehberimize de göz atmayı unutmayın.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu