Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 17 Çıkış Tarihi ve Desteklenen Cihazlar Listesi

iOS 17 hakkında bilinenler;

Apple her yıl bir büyük iOS güncellemesi yayınlıyor ve iOS 17’nin 2023’te piyasaya sürüleceğini güvenle varsayabiliriz.

iOS 17 hala çok uzakta ve Apple’dan henüz aynı yayın tarihi veya getireceği özellikler hakkında resmi bir açıklama yapmadık. Yine de, iOS 17 güncellemesiyle Apple’dan bekleyebileceğimiz her şeye bir göz atalım.

iOS 17 duyuru tarihi ve çıkış tarihi


İlk iPhone’un lansmanından bu yana, Apple her yıl bir büyük iOS güncellemesi yayınladı. Güncelleme duyurulur ve özellikler Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı sırasında sergilenir . Bundan sonra, yazılımın beta sürümleri birkaç hafta içinde kullanıma sunulur. Apple’ın son on yıldır Haziran ayında WWDC’ye ev sahipliği yapma geçmişi göz önüne alındığında, Apple’ın Haziran 2023’te WWDC’de iOS 17’yi duyurmasını bekleyebiliriz.

Belirtildiği gibi iOS 17’nin beta sürümleri, duyurudan kısa bir süre sonra kullanıma sunulacak. Ancak iOS 17’nin, merakla beklenen iPhone 15 serisinin yanı sıra Eylül 2023’te kullanıcılara sunulması bekleniyor. Yine, bu, bu olayların on yıllık geçmişine dayanan bir spekülasyon.

iOS 17 destekleyen iPhone modelleri

iOS 17’nin beklenen tüm özelliklerine geçmeden önce iOS 17 güncellemesi alacak cihazlara bir göz atalım. Genellikle Apple, iPhone’lara beş yıla kadar yazılım güncellemeleri sağlar. Donanımın yazılım güncellemesini kaldırabileceği nadir durumlarda bu sayı altı yıla kadar uzayabilir.

Hangi iPhone’ların iOS 17 güncellemesini alacağından yüzde yüz emin olmanın bir yolu yok. iOS güncellemelerinin geçmişine dayanarak varsayımda bulunabiliriz ve işte iOS 17 ile uyumlu olmasını beklediğimiz tüm cihazların bir listesi:

  • iPhone 15 serisi
  • iPhone 14 serisi
  • iPhone SE 2022 (3. nesil)
  • iPhone 13 serisi
  • iPhone 12 serisi
  • iPhone SE 2020 (2. nesil)
  • iPhone 11 serisi
  • iPhone XR, XS ve XS Max

iPhone 8, 8 Plus ve X, 2017’de piyasaya sürüldü ve bu cihazların artık beş yaşında olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen son büyük iOS güncellemeleri olması gereken iOS 16’yı aldılar. Ancak, Apple bu cihazlardaki donanımı yeterince güçlü bulursa, bu cihazların iOS 17 güncellemesini alma şansı vardır.

**Bu içerik sızdırılan bilgilerle ortaya çıkmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu