iOS 13 Almayacak iPhone ve iPad Modelleri Belli Oldu - TeknoDiot.com

iOS 13 Güncellemesi Almayacak iPhone ve iPad Modelleri Belli Oldu

Abone Ol 

Apple’ın kendi mobil işletim sistemi iOS’un yakın zamanda yeni sürümü iOS 13’ün tanıtılması bekleniyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

iOS 13 almayacak iPhone modelleri sonunda netleşti. iOS 13 tanıtıldıktan sonra hangi iPhone modellerinin bu güncellemeyi alacağı da merak konusu oldu. Gelen bilgilere göre ise iOS 13 güncellemesini alamayacak olan iPhone modelleri şöyle;

Paylaşılan bir rapora göre iOS 13’ü almayacak iPhone’lar listesinde belli başlı eski iPhone modelleri yer alıyor. Yayınlanan raporda iOS 13 almayacak iPhone modelleri şöyle; iPhone 5, iPhone SE, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri iOS 13 güncellemesi almayacaklar. Ancak iOS 13 güncellemesi alacak en eski iPhone modeli iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri olacak.

iOS 13 Güncellemesi Almayacak iPhone ve iPad Modelleri Belli Oldu

iPad cephesinde ise yine nesil olarak eski modeller almayacak durumda. Yayınlanan raporda iOS 13 almayacak iPad modelleri şöyle; iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air and iPad Air 2’nin iOS 13’e güncellenmeyeceği belirtiliyor.

Yayınlanan raporda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad mini 4‘ün son kez güncelleme alabileceğinin konuşulduğu da ifade ediliyor. Tabii henüz Apple cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil.

Göz atın:   Apple’ın En Pahalı iPad Pro’su Artık Daha Ucuz!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu