Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, iOS Kullanım Oranlarını Açıkladı! Hangi iOS Sürümü En Çok Kullanılıyor?

Apple, iOS 12’nin başından beri oldukça popüler olduğu kanıtladı. iOS 12’nin piyasaya sürülmesinden bir aydan kısa bir süre sonra, tüm iPhone’ların , iPad’lerin ve iPod’ların % 50’sinde kullanılabilir durumda.

Aralık ayına kadar bu rakam , cihazların %70’inde önemli bir artış gösterdi. 24 Şubat itibariyle, iOS 12, tüm iOS destekli cihazların % 80’ini kullanıyor. Bu, şu anda kullanımda olan her 5 Apple ürününden 4’ünün iOS 12 işletim sistemi yüklü olduğu anlamına gelmekte. Her şeyi daha da etkileyici kılmak için, kullanım oranı, yalnızca son dört yılda tanıtılan iOS cihazları arandığında % 83’e yükseliyor.


Apple, iOS Kullanım Oranlarını Açıkladı! Hangi iOS Sürümü En Çok Kullanılıyor?

iOS 11 ve önceki sürümlerin durumuyla ilgili olarak, eski tüm Apple cihazlarının sadece % 12’sine yer alıyor, işletim sisteminin diğer tüm sürümleri % 8’lik bir birleşik paya sahip. Son dört yılda piyasaya sürülen modellere gelince bu sayı % 5’e düşüyor.

iOS 12‘nin sayılarını geçen yılın iOS 11’inkilerle karşılaştırarak, Apple’ın istikrar ve performansa odaklanmasının büyük ölçüde işe yaradığı açıktır. Geçen yıl bu noktada, iOS 11, tüm cihazların yaklaşı k% 70’ine kurulmuş olarak kullanılıyordu.

Apple, iOS Kullanım Oranlarını Açıkladı! Hangi iOS Sürümü En Çok Kullanılıyor?

Bu sayı yaz başında yaz aylarına kadar % 80’i geçmedi, iOS 12’nin yayınlanmasından önce ise Eylül ayında % 85’e ulaşmıştı. Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2019) iOS 13’ün ön tanıtımını yapacak ve en yeni iOS sürümünü geliştiricilerinin kullanımına sunacak. En yeni iOS sürümünün özellikle Dark Mode (Karanlık Mod) gibi iPhone ve iPad’ler için önemli yenilikleri ve değişiklikleri beraberinde getirmesi bekleniyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu