iOS 12.4 Güncellemesi Yayınlandı! - TeknoDiot.com

iOS 12.4 Güncellemesi Yayınlandı!

Abone Ol 

iOS 12.4 güncellemesi yayında! Bakalım yeni gelen özellikleri neler olacak, isterseniz sizlerle beraber inceleyelim.

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple, dün akşam saatlerinde iOS 12.4 güncellemesini yayınladı. Şirket, Eylül ayında yayınlayacağı iOS 13 öncesi son güncellemesini de böylece kullanıcılara buluşturmuş oldu. Bu güncelleme ile hangi yeni özellikler kullanıcıları bekliyor?

iOS 12.4 Güncellemesi Yayınlandı!

Yaklaşık 400 MB alan kaplayan iOS 12.4 güncellemesi, beta sürümlerinin sonrasında son sürüme ulaştı ve kullanıcılara sunuldu. Dün akşam saatlerinde gelen güncellemeyi halen indirmediyseniz iTunes üzerinden de güncellemeyi yapabileceğiniz gibi, cihazınızın Ayarlar kısmından da güncellemeyi yapma şansınız var. iOS 12.3 güncellemesinin üzerinden 2 ay geçtikten sonra yayınlanan yeni iOS sürümü bir dizi değişikliği de beraberinde getiriyor.

Artık sadece fotoğraflar değil, diğer verileri de bir iPhone’dan diğerine kablosuz olarak aktarabilme şansına sahipsiniz. Bu sayede kullanıcılar yeni bir iPhone aldıklarında eski iPhone’larından aktarımı direkt olarak Wi-Fi üzerinden yapabiliyor. Böylece iCloud ya da iTunes üstünden veri indirme olayı tarihe karışıyor.

Ayrıca bu güncelleme, Apple Watch’taki Walkie Talkie’yi de yeniden etkinleştirdi. Şirket, bir güvenlik açığı nedeniyle bu özelliği geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Walkie Talkie sayesinde Apple Watch kullanıcıları aynı bir telsiz gibi birbirleri arasında sesli iletişim kurabilme şansına sahipler. Bunun için birbiriyle konuşmak isteyen iki kullanıcının davet göndermesi yeterli olup, sonrasında tek tuş ile karşı tarafa ses gönderilebilecek.

iOS 12.4 güncellemesi Alan Apple Cihazları:

– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone 6
– iPhone 6 Plus
– iPhone SE
– iPhone 5s
– 12.9 inç iPad Pro – 2. nesil
– 12.9 inç iPad Pro – 1. nesil
– 10.5 inç iPad Pro
– 9.7 inç iPad Pro
– iPad Air 2
– iPad Air
– iPad 5th generation
– iPad mini 4
– iPad mini 3
– iPad mini 2
– iPod touch – 6. nesil

Göz atın:   iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Sahte Ekran Değişimlerinde Uyarı Gösterecek!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu