İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Abone Ol 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için sizlere güzel bir rehber hazırlamış bulunuyoruz. İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

takipçi satın al
takipçi satın al

İnternetsiz ortamlarda zaman zaman bulunuyoruz. Bu durumda WhatsApp’ı kullanmanızı sağlayan ancak sadece Android cihazlar için geçerli olan bu özelliği kullanabilmek için basit birkaç işlem yapmanız yeterli oluyor.

Birazdan bahsedeceğimiz yöntem ile birlikte yaptıktan sonra internetsiz ortamlarda ya da internetinizin bittiği anlarda bile WhatsApp kullanmaya devam edebileceksiniz.  Bir Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa sizi şöyle alalım. internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız. Ayarlardan bazı kısımları düzenlememiz gerekecektir.

[sp-related style=”light” id=”32068″]

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bu işlemler sırasıyla yapılınca akıllı telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor ancak internet harcamaları operatör şirketi tarafından kullanıcıya o an yansıtılmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde, bu süreçteki internet kullanımı tek seferde kullanıcıya yansıtılıyor.

1) Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar
2) Erişim Noktası Adları
3) Sağ üstte yer alan ‘Ekle’ butonu
4) İsim: WhatsAppg
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5) Kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları’ndan WhatsApp’ı seçin.

Son olarak bu yöntem sadece Android cihazlar için geçerli olduğunun altını çizelim. Yani bu ayarlar ve internetsiz WhatsApp kullanımı maalesef iPhone’lar için geçerli değil.

Göz atın:   WhatsApp Grupları İçin Yeni Özellik Daha

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL