TeknoDiot.com
   
     

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için sizlere güzel bir rehber hazırlamış bulunuyoruz. İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

İnternetsiz ortamlarda zaman zaman bulunuyoruz. Bu durumda WhatsApp’ı kullanmanızı sağlayan ancak sadece Android cihazlar için geçerli olan bu özelliği kullanabilmek için basit birkaç işlem yapmanız yeterli oluyor.

Birazdan bahsedeceğimiz yöntem ile birlikte yaptıktan sonra internetsiz ortamlarda ya da internetinizin bittiği anlarda bile WhatsApp kullanmaya devam edebileceksiniz.  Bir Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa sizi şöyle alalım. internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız. Ayarlardan bazı kısımları düzenlememiz gerekecektir.

[sp-related style=”light” id=”32068″]

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri

Bu işlemler sırasıyla yapılınca akıllı telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor ancak internet harcamaları operatör şirketi tarafından kullanıcıya o an yansıtılmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde, bu süreçteki internet kullanımı tek seferde kullanıcıya yansıtılıyor.

1) Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar
2) Erişim Noktası Adları
3) Sağ üstte yer alan ‘Ekle’ butonu
4) İsim: WhatsAppg
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5) Kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları’ndan WhatsApp’ı seçin.

Son olarak bu yöntem sadece Android cihazlar için geçerli olduğunun altını çizelim. Yani bu ayarlar ve internetsiz WhatsApp kullanımı maalesef iPhone’lar için geçerli değil.