Intel’in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Intel, GDC 2019’da ekran kartının ilk görüntülerini sergiledi.

Geliştirmeyi sürdürdüğü ekran kartlarıyla AMD ve NVIDIA’ya rakip olmaya hazırlanan Intel, ilk kartının ilk görüntüsünü geçtiğimiz gün GDC 2019’da paylaştı.

Gösterilen kartın daha çok giriş ve orta seviyeye hitap edeceği tahmin ediliyor. Fotoğraftaki kart oldukça küçük bir yapıda.

PCIe yuvasından yalnızca birkaç santimetre uzun olduğu görülüyor. Intel’in ilk ekran kartında bir mucize gerçekleştirerek çok üst seviye performansı çok düşük ısı değerleriyle sağlayamayacağı aşikar.

Dolayısıyla bu kadar küçük soğutucuyla RTX 2080 Ti performansı sergileyecek bir GPU kullanılmayacaktır. Muhtemelen bu kart, en iyi ihtimalle GTX 1660 Ti performansına sahip olacaktır.

Intel'in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı Donanım Haberleri Ekran Kartı Haberleri

Intel, soğutucu tasarımına Dragon Scale adını vermiş. Intel’in şimdiden AMD ve Nvidia gibi soğutucu kapağı tasarımlarına başlamış olması şaşırtıcı. 2 slot yer kaplayan ekran kartının alt tarafında ise PCB koruyucu tabakanın bulunduğu görülüyor. Arka tarafta da tam boyutlu HDMI ve DisplayPort çıkışları yer alıyor.

Kartın dış görünüşü dışında henüz hiçbir bilgi paylaşılmadı. Intel’in ilk ekran kartı serisinin 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Intel'in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı Donanım Haberleri Ekran Kartı Haberleri

kaynak: https://www.technopat.net/2019/03/25/intelin-ilk-ekran-karti-goruntulendi


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı