TeknoDiot
     
     
     

Intel’in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Intel'in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Geliştirmeyi sürdürdüğü ekran kartlarıyla AMD ve NVIDIA’ya rakip olmaya hazırlanan Intel, ilk kartının ilk görüntüsünü geçtiğimiz gün GDC 2019’da paylaştı.

Gösterilen kartın daha çok giriş ve orta seviyeye hitap edeceği tahmin ediliyor. Fotoğraftaki kart oldukça küçük bir yapıda.

PCIe yuvasından yalnızca birkaç santimetre uzun olduğu görülüyor. Intel’in ilk ekran kartında bir mucize gerçekleştirerek çok üst seviye performansı çok düşük ısı değerleriyle sağlayamayacağı aşikar.

Dolayısıyla bu kadar küçük soğutucuyla RTX 2080 Ti performansı sergileyecek bir GPU kullanılmayacaktır. Muhtemelen bu kart, en iyi ihtimalle GTX 1660 Ti performansına sahip olacaktır.

Intel'in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

Intel, soğutucu tasarımına Dragon Scale adını vermiş. Intel’in şimdiden AMD ve Nvidia gibi soğutucu kapağı tasarımlarına başlamış olması şaşırtıcı. 2 slot yer kaplayan ekran kartının alt tarafında ise PCB koruyucu tabakanın bulunduğu görülüyor. Arka tarafta da tam boyutlu HDMI ve DisplayPort çıkışları yer alıyor.

Kartın dış görünüşü dışında henüz hiçbir bilgi paylaşılmadı. Intel’in ilk ekran kartı serisinin 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Intel'in İlk Ekran Kartı Görüntüleri Ortaya Çıktı

kaynak: https://www.technopat.net/2019/03/25/intelin-ilk-ekran-karti-goruntulendi

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


NVIDIA G-SYNC Teknolojisine Sahip Monitör Türkiye’de

Buğra Noyan

Dünya Rekoru: Intel Core i9-10900K İşlemcisi 7.7 GHz’e Ulaştı!

Buğra Noyan

AMD’den Sunucu İşlemcilerine Çözüm Duyurusu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.