Tiktok Takipçi Satın Al

Intel Lunar Lake-MX Dahili RAM’le Geliyor

Intel’in bir sonraki nesil işlemcileri Lunar Lake-MX’ın, tek bir çipte yer alan LPDDR5X bellek ile donatılacağına dair içeriden bilgilere dayanarak yapılan tahminler bulunmaktadır. Bu bilgiler, Çin’den anonim kaynaklara atıfta bulunan DigiTimes adlı bir bilgi yayını tarafından aktarılmıştır. Eğer bu bilgiler doğruysa, Intel’in büyük bir adım atmayı planladığı anlamına gelir – daha önce bu tür çözümleri sadece Apple şirketi, performansı artırarak kendi sistemlerinde kullanıyordu.

Geçtiğimiz yıl, gelecek nesil işlemci serisinin LPDDR5X-8533 belleği destekleyeceği ve tek bir çipte iki kanallı bir yapıda olacağına dair veriler ortaya çıkmıştı. Bu sayede Intel, ilgili çiplerin güç tüketimini ve boyutlarını azaltmayı planlıyor. O zamanlar içeriden bilgi sahibi kişiler, şirketin 16 veya 32 GB RAM’e sahip bir sistem üzerinde çalıştığını bildirmişlerdi – bu muhtemelen dizüstü bilgisayarlar için çoğu görev için yeterli olacaktır. İçeriden bilgi sahibi kişiler, şirketin Samsung’un bellek çiplerini kullanacağından eminler. Bu muhtemelen, özellikle LPDDR5X bellek çiplerinin üretimi konusunda şirketin itibarıyla ilgilidir. Ancak, şu anda bunlar sadece söylenti ve yeni nesil işlemcilerin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair kesin bir bilgi yok. Ancak bu, üretici için büyük bir adım olacak çünkü performans açıkça artacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu