bayigram.com

Intel, 5G Modem Yongaları 2020’ye Kadar Piyasada Olmayacak!

Intel yöneticileri, şirketin 5G model yongalarının 2020 yılına kadar cep telefonlarında kullanılamayacağını açıkladı.

Bu, Apple’ın 5G bağlantısı olan iPhone’ları üretimlerine başlarken Samsung, Huawei ve diğerlerine kıyasla bir yıldan fazla geride kalacağını gösteriyor. Intel’in çip işini yöneten Sandra Rivera, Kaliforniya’daki bir medya etkinliğinde, 5G modem yongalarının bu yıl müşterilere gönderileceğini, ancak şirketin 2020 yılına kadar tüketici “piyasadaki ürünleri” beklemeyeceğini belirtti.


5G modem yongaları bu yılın sonunda piyasaya sürülecek ve tüketicilere ne zaman varacağını asla belirtmeyecek. Rivera, ağ donanımı gibi tüketici olmayan 5G ürünlerinin bu yılın sonunda görüneceğini söyledi.

Intel, 5G Modem Yongaları 2020'ye Kadar Piyasada Olmayacak!

Geçmişteki pek çok söylenti, 5G’li iPhone’lara işaret ettiğinden, 2020’ye kadar piyasaya sürülmeyeceğinden, Intel’den yapılan bu yeni açıklama yalnızca iddiaları güçlendiriyor. Apple yöneticileri, bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone’lar için Samsung Electronics ve MediaTek Inc. ile 5G modem yongaları ile görüşmelerde bulundu, ancak bu görüşmelerin sonucu şu anda bilinmiyor. Ayrıca Apple’ın bu yılın başlarında modem, mühendislik çalışmalarını kendi özel işlemci yongalarını yapan aynı bölüme taşıdığı bildiriliyor.

Intel ayrıca, modemlerinin 5G ağları çoğaldıkça Intel’in bilgi işlem yongalarının yanı sıra ağ donanımı gibi başka bir aygıtta da görünebileceğinden bahsetti. Swan, Intel’in Güney Kaliforniya’daki rakibi gibi 5G teknolojisinden patent lisansı geliri elde etmeyi planlamadığını söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu