Tiktok Takipçi Satın Al

Intel, 28 Çekirdekli İşlemci İçin Kolları Sıvadı

AMD’nin 32 çekirdekli işlemcisinden sonra Intel’den de bir hamle geldi ve tam 28 çekirdekli işlemci için kolları sıvamış durumda. 18 olan ölçeklendirme çıtasını Intel bu yılın sonuna kadar 28 çekirdek yapacak.

İşlemci dünyası farklı bir boyut kazanmak üzere. Durun hatta kazandı! Intel’in en büyük rakibi AMD’nin 32 çekirdekli işlemcisini duyurmuştu. Intel durur mu, durmaz elbette ve oda 28 çekirdekli işlemcisini duyurmak için kolları sıvamış durumda. Donanım dünyasında 6 çekirdek, 12 çekirdek, 16 çekirdek, 18 çekirdek derken sıra 28 çekirdeğe geldi.

[ilgiliicerik icerik_id=”18886″]

Intel, 28 Çekirdekli İşlemci İçin Kolları Sıvadı

28 Çekirdeğe Sahip İşlemci Yolda!

Computex 2018 fuarı tüm hızıyla devam ediyor ve birçok ürün tanıtıldı. Intel ve AMD‘de döktürmeye devam ediyor. Intel, 14nm sürecindeki yeni işlemci serilerinin yanı sıra 28 çekirdekli masaüstü işlemcisinin de müjdesini verdi. Yeni çıkacak olan 28 çekirdeğe sahip olacak olan işlemci Intel’in Skylake mimarisine sahip olacak.

İşlemcinin zar alanı yaklaşık 700 milimetre kare. Yeni işlemcinin ismi ise Skylake XCC olacağı kesin gözüyle bakılmakta. 28 çekirdek ve 56 izlek birimi barındırıyor. 2.7GHz taban hızında çalışan işlemci 5GHz seviyesine hız aşırtılabiliyor. Cinebench üzerinde ise 7334 gibi başarılı bir skora imza atıyor. Skylake XCC nasıl bir işlevlik sergileyeceği henüz belirsiz. Intel yeni canavarı hakkında detay vermedi ancak yılın sonlarında piyasaya çıkacağını belirtti.

Daha bitmedi, Intel’den 14nm sürecinde iki yeni seri daha bizi bekliyor. Whiskey Lake serisi Coffee Lake ve Kaby Lake U serisi işlemcileri temel alıyor. 15W enerji tüketim seviyesinde daha iyi bir performans sunacak. Amber Lake serisi ise Core Y serisine dahil olacak ve daha iyi enerji verimliliği sunacak. Uzun lafın kısası donanım piyasası bu yıl çok hareketli ve rekabeti bol şekilde geçeceğine benziyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu