Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Video İndirme Yöntemleri

Instagram ilk olarak fotoğraf yükleme hizmeti olarak yayın hayatına başlamış olsa da kısa sürede bir sosyal ağ özelliği kazanarak çeşitli özelliklerin gelmesi zorunlu olan bir uygulamaya dönüştü.

Örneğin ilk etapta 1 dakika ve daha kısa süreler içeren videoların yüklenmesi ile kişilerin anlarını paylaşması amaçlandı. Tabii her yerde olduğu gibi Instagram’da bu durum farklı amaçla kullanıldı.


Kişiler kendileri ile ilgili videolar paylaşırken aynı zamanda trend videoları da paylaşmaya başladı. Lakin bir dakikalık süre çok kısa olduğu için kısa bir süre önce Instagram, IGTV bir özelliği ile daha uzun sürelerde video atılmasına izin verdi. Çok güzel videoların yüklendiği bu platformda birçok kullanıcı instagram videoları nasıl indirilir sorusunu sormaktadır. Bu yazımızda videoları indirmek için kullanabileceğiniz yöntemleri anlatacağız.

Uygulamalar ile video indirmek

Instagram Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilen bir mobil uygulamadır. İçerisinde videolar ve fotoğraf görsellerinin paylaşıldığı bir sosyal ağ uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde yer alan videoları indirmek istediğiniz zaman karşınıza birçok seçenek çıkmaktadır. Instagram kendisi bu hizmete izin vermese de üçüncü parti yazılımlar ile çok kolay bir şekilde videoları indirebilirsiniz. Bunun için Android veya IOS işletim sisteminde uygulama market içerisinde Instagram video download kelimelerini yazarak indirme yapan uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulamalar aracılığı ile kolayca indirme sağlayabilirsiniz.

Instagram Video İndirme Yöntemleri

Bilgisayar üzerinden Instagram video indirmek

Bilgisayar üzerinden Instagram videolarını indirme şansına sahipsiniz. Bunun için hesabınıza oturum açmanız yeterli olacaktır. Bilgisayar tarayıcısı üzerinden sağladığınız erişimlerde iki çeşit indirme yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri downloadgram adlı internet sitesine video link adresini kopyala yapıştır yöntemi ile yazmak ve sonrasında videoyu indir butonuna basmak yeterli olacaktır.

Eğer bu konu dışında kendi çabanızla indirmek istiyorsanız biraz teknik bilgi gerektiren kaynağı incele yöntemi ile indirmenizi öneririz. Bu teknik zordur. Eğer bilginiz yoksa pek başarılı olamayabilirsiniz. Video ekranının üzerine sağ tıklayarak kaynağı incele diyerek gerekli video bilgilerinin bulunduğu kod kısımlarını görebilirsiniz. Burada .mp4 uzantılı linki bularak o linki tarayıcıda açınız. Sonrasında açılan video penceresinde sağ tık yaparak videoyu kaydet seçeneği ile videoyu indirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu