Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Odak Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram, odak ismini verdiği portre modu özelliğini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Uzun süredir test aşamasında olan yeni özelliğin, kullanıcılar tarafından çok beğenileceği tahmin ediliyor.

Instagram Odak Özelliği Nedir?

Odak özelliğinin ana görevi, kadraja giren yüze odaklanıp yüzü daha belirgin hale getirmesi, arka planı ve geri kalan diğer nesneleri bulanıklaştırmasıdır. iPhone’larda bulunan portre moduna benzer şekilde çalışan bu özellik, kullanıcıların daha belirgin, daha kaliteli ve profesyonel görünümlü fotoğraflar çekebilmesine olanak tanıyor.


Telefonunun portre modu özelliği bulunmayan kullanıcılar bile artık bu özellik sayesinde kolaylıkla portre fotoğraflar çekebilecek.

Instagram Odak Özelliği Nasıl Kullanılır?

1- Instagram’ın bu özelliğinden yararlanabilmek için öncelikli olarak uygulamanın güncel sürümünün telefonunuzda yüklü olması gerekiyor.

2- Uygulamayı açın ve hikayeler bölümünde bulunan kamerayı çalıştırın.

3- Kamerayı çalıştırdıktan sonra ekranın alt kısmında yer alan “odak” seçeneğini bulun (Boomerang ve Superzoom özellikleri arasında yer alıyor) ve üzerine dokunun.

4- Son olarak hazırlıklarınızı yapın ve deklanşöre basın.

**Odak özelliği hem selfie hem de arka kamera da çalışıyor.

Instagram Odak Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu