bayigram.com

Instagram Lite Duyuruldu: 573 KB Boyutunda

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’a geçtiğimiz günlerde yepyeni bir özellik daha eklenmişti: IGTV! Şimdi iseKüçük boyutuyla dikkat çeken Instagram Lite duyuruldu.

Instagram, geçtiğimiz günlerde son olarak IGTV‘yi duyurmuştu. Şimdi de yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Daha boyut dostu bir tasarıma sahip olan Instagram Lite, kullanıcıların beğenisine sunuldu. Facebook uygulamalarında da olduğu gibi düşük özelliklere sahip cihazlar için Lite uygulama sürümleri görmeye başladık. Instagram’ı Facebook satın aldıktan sonra farklı bir boyut kazandırdı diyebiliriz. Instagram Lite uygulaması daha az veri, daha az şarj tüketimi adına çıkarılan bir uygulama.

[ilgiliicerik icerik_id=”19578″]

Instagram Lite Duyuruldu: 573 KB Boyutunda

YouTube‘a açtığı savaş ile IGTV‘yi şahlandıran Instagram, kullanıcıların çoğunun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Instagram dünyada 1 milyar aktif kişi tarafından kullanılan dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından bir tanesi. Anlaşılan bu gücünü elinde tutmaya kararlı gibi duruyor. En son çıkan resmi Instagram sürümünün boyutu 30 MB civarlarındayken, Google Play‘e yüklenen Instagram Lite‘ın boyutu ise sadece 587 KB boyutunda olması gerçekten şaşırttı.

Fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Video ekleme özelliği de kullanıcılara sunulmayan bir diğer özellik. Ancak şuanda Lite sürümünde mesaj gönderemiyorsunuz. Üzülmeyin Instagram ilerleyen dönemler de bu özelliklerin Lite‘a geleceğini açıkladı. Instagram kullanmak istiyorsanız, Lite‘ın Google Play sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu