Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram, iPad Sürümünü Yayınlamak İstiyor Ancak Yapamıyor

iPad’in geniş popülaritesine rağmen, birçok geliştirici için iPhone kadar ilginç olmamıştı. Bu nedenle, App Store ürün gamındaki bazı uygulamalar yalnızca akıllı telefonlar için olan sürümlerde kullanılabilir.

Tabii ki, tablet kullanıcıları kendilerini kendileri için yükleme fırsatına sahipler, ancak iPad modelleri için resmi Instagram uygulaması olmadığı için ekran çözünürlüğüne tam uyum sağlayamıyor.


Instagram, iPad’e 10 yıldır uyum sağlamak için her hangi bir çaba göstermedi. Instagram, teknik kısıtlamalar veya daha önce düşündüğü gibi tablet kullanan kullanıcıların yeterince yüksek bir kitlesi nedeniyle iPad için uyarlanmış bir uygulama yayınlayamıyor.

Aslında, “tabletler” için sosyal ağın resmi bir müşterisinin olmayışının nedeni, banal personel eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Instagram CEO‘su Adam Mossery bunu kabul etti. Ona göre, şirketin tüm çalışanları bir şekilde halihazırda başlatılmış projelerde yer alıyor ve tamamlandığında genellikle yenilerine geçiyorlar. Bu nedenle, iPad için yerel bir istemci geliştirmek için zaman kalmamıştır.

iPad için neden Instagram yok?

Instagram’ın gerçekten çok fazla projesi var, sadece bazıları açıkçası çok uzak görünüyor. İlk başta şirket, kullanıcılara sosyal ağın dışında iletişim kurma fırsatı vermek için özel DM popülerleştirmeye çalıştı, çünkü birçok insan yerleşik mesajlaşma aracını oldukça aktif olarak kullanıyor. Ancak, bu proje başarısız oldu, çünkü uygulamanın işlerliğini korumak için yeterli mantıklı bir kitle kazanamadı.

Instagram, iPad Sürümünü Yayınlamak İstiyor Ancak Yapamıyor

Bu iki aksaklığın bile arka planına karşı, Instagram’ın yerel bir iPad istemcisi geliştirmeyi reddetmesi oldukça uzak görünüyor. Hayır, elbette, şirketin yeni nişler geliştirmesi ve fethetmesi gerekiyor, ancak neredeyse on yıl boyunca, yemlerini bir akıllı telefona değil bir tablete çevirmek isteyen milyonlarca kullanıcının arzusunu görmezden gelmek en azından garip.

Başka bir şey, Instagram zaten iPad için bir uygulama yapmaya çalıştıysa, ancak onun için bir şey işe yaramadıysa ve bunu hayranlara kabul etmek ve üzmek istememeksizin bu fikri terk etmek zorunda kaldı. Sonuçta, bazı tabletlerin oldukça büyük bir ekran çözünürlüğüne sahip olması nedeniyle, geliştiricilerin muhtemelen hem iPhone’da hem de iPad’de eşit derecede iyi görünmeleri için siteye yüklenen fotoğrafları işleme yöntemini değiştirmek zorunda kalacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu