TeknoDiot.com
   
     

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? İnternet Haberleri Nasıl Yapılır? Sosyal Medya Haberleri

Instagram, dünyanın en büyük 3 sosyal ağından biridir. Hatta gençler arasında en popüler uygulamadır.

Twitter, Facebook gibi uygulamalardan sonra yayınlanmasına rağmen Facebook’un sahibi Mark Zuckenberg tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir yükseliş yaşaması ile şu anda kendi içerisinde bir kültüre sahip olan Instagram her geçen gün yeni özellikleri ile yükselişini sürdürüyor.

Lakin bu kadar çok özellik var iken inanılması zor bir eksiklik söz konusudur. Instagram hesabınızı silmek istediğiniz zaman bunu mobil uygulama üzerinden gerçekleştiremiyorsunuz. Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız Instagram size silmek yerine geri dönme ihtimaliniz ya da pişman olma ihtimaliniz üzere arşivleme ve hesap dondurma seçeneği sunmaktadır. Lakin ben yine de hesabımı silmek istiyorum diyorsanız bunun için bir yöntem bulunmaktadır.

[sp-related style=”dark” id=”50071″]

[sp-related style=”dark” id=”19578″]

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız ve bu konuda kararlıysanız ilk aşamada mobil uygulama üzerinden denemenizde başarılı olamadınız. Bunun için bir seçenek bulunmayan mobil uygulama yerine direk hesap silme linki bulunan bilgisayar tarayıcısı üzerinden hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını anlatmak gerekirse mobil cihazınızda yer alan tarayıcı (Instagram uygulaması değil) tabletler veya bilgisayar üzerinden instagram.com/accounts/remove/request/ adresine erişim sağlayın. Buraya erişim sağlamadan önce hesabınızda oturum açmanız gereklidir. Oturumunuz açıksa sayfada hesabı sil diye bir buton yer alacaktır. Bu butona bastığınız zaman hesabınızın silinme nedeni ile bir form çıkacaktır. Doldurduktan sonra emin misiniz sorusuna evet olarak cevap verirseniz hesabınız kalıcı olarak silinir.

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? İnternet Haberleri Nasıl Yapılır? Sosyal Medya Haberleri

Instagram Hesabı Silerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesabınızı silmeye karar verdiniz ve üst paragrafta anlattığımız yöntemi uygulayarak hesabınızı silecekseniz bazı dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Hesabınızı silerseniz bu kalıcı bir işlemdir ve geri dönüşü yoktur.

Öncelikle almış olduğunuz kullanıcı adını kaybedeceksiniz. Bunun dışında tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Eğer Instagram’a yüklediğiniz bir fotoğrafın başka bir kopyası başka bir yerde bulunmuyorsa ve hesabınızı silerseniz o fotoğraflara bir daha asla erişim sağlayamazsınız. Bu nedenle hesap silmeden önce iyice düşünmek gerekiyor. Kararınız net ise verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.