Instagram Arama Geçmişi Silme 2020 - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusu, Instagram’da arama yapıp bu aramaları temizlemek isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir.

Fakat bu işlem gerçekleştirilmeden önce bilinmelidir ki; silme işlemi yapıldığında daha önceden arama yapılan tüm profillerin bilgisi kaybolacaktır.

Böylelikle daha önce aratılmış olan Instagram profillerine ulaşmak artık kolay olmayacaktır. Bu sebeple eğer daha sonra da bakılacak olan önemli bir hesap söz konusu ise arama silme işlemi yapılmadan önce ilgili hesap bir yere not edilmelidir.

Kimi zaman Instagram arama silme işlemi yapılsa dahi sürekli bakılan hesaplar daha sonra Instagram kullanıcılarının öneriler bölümünde çıkmktadır. Çoğu zaman da bu hesaplar arasında gizli olmayan profillerin paylaşımları Keşfet bölümünden de görülebilmektedir.

Bu gibi durumlar, Instagram arama geçmişi silme işleminden bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Dolayısı ile bu profillere tekrar tekrar bakılmadığında, zaman içerisinde görünürlüğünü kaybedecektir. Çünkü Instagram’ın algoritması zaman içinde artık bu kişiler ile ilgilenilmediğini anlayacaktır ve önermeyecektir.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram arama geçmişinin silinmesi işlemi akıllı telefonlardan kolaylıkla yapılabilmektedir. Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabı ise adımlar halinde şu şekildedir:

  • Öncelikle Instagram uygulamasına girilir ve hesabın profil bölümüne tıklanır. Sağ üst kısımda bulunan üç noktalı çizgiye tıklanır ve Ayarlar’a giriş yapılır
  • Ayarlar’dan da Güvenlik kısmına girilir ve en alt kısımda bulunan Arama Geçmişini Temizle seçeneği seçilir
  • Bu seçenekte daha önce aratılmış olan hesaplar görüntülenecektir. Silinmesi istenen profillerin yanında bulunan çarpı işareti tercih edildiğinde teker teker silme işlemi yapılabilmektedir. Bütün profiller ve aramalar silinmek isteniyorsa Tümünü Temizle seçeneği tercih edilebilmektedir.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


HyperX’ten, Aqua Klavye Anahtarları ve Qi Sertifikalı Kablosuz Şarj Ürünleri

Uğur Aydemir

Trump: ABD Şirketleri Huawei ile İş Yapabilir

Buğra Noyan

Sony, Bir Snapdragon 865 Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.