Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Android için Veri Tasarrufu Yayında! Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır?

Instagram yeni özelliklerle uygulamasını güncelledi. En son sürüm yenilenmiş bir kamera kullanıcı arayüzü, etiketler ve öyküler alışverişini destekliyor.

Bunun dışında Instagram, ayrıca süper kullanışlı bir veri kaydetme özelliği olduğunu açıkladı. Şu an itibariyle, veri tasarrufu özelliği yalnızca Android kullanıcıları için geçerli olacak.


Veri kaydetme özelliği, fotoğraf ön yüklemesini ve video ön yüklemesini kısıtlayarak devreye girer. Instagram yapmak istemediği sürece, Instagram videoyu otomatik olarak yüksek çözünürlükte indirmeyecektir. Instagram’daki veri tasarrufu özelliği yalnızca veri kaydetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zaman çizelgenizdeki medya üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Görüntülerin çok daha hızlı indirileceğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni, bant genişliğinin zaman çizelgesindeki tüm fotoğrafları indirmek için paylaşılmamasıdır.

Veri kaydetme özelliği, internet hızı düşük olan ülkelere gelince bir kurtarıcıdır. Instagram şu anda veri kaydetme özelliğini Hindistan ile sınırlandırdı, ancak şirket önümüzdeki günlerde küresel bir büyüme planladı.

Instagram Android için Veri Tasarrufu Yayında! Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır?

Facebook’un Hindistan yöneticilerinden olan Manish Chopra konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda, hücresel veriye bağlı olan Instagram kullanıcılarının bu veri tasarrufu yöntemiyle hem kesintisiz bir Instagram deneyimi yaşayacakları hem de veri tasarrufu sayesinde kullanıcıların etkileşimlerinin sürekliliğinin artacağını söyledi.

Instagram’a gelecek olan bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, uygulama içerisinde bulunan ‘Ayarlar’ bölümüne gidecekler ve buradan hücresel ağ ile ilgili bölüme erişecekler. Buradaki ayarları manuel olarak belirleyecek olan kullanıcılar, Instagram’ın sunacağı bu yeni özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Instagram’da veri tasarrufu özelliği nasıl etkinleştirilir?

Instagram’da veri kaydetme özelliğini etkinleştirmek oldukça kolay görünüyor. Tek yapmanız gereken, Ayarlar> Hesap> Hücresel Veri Kullanımı bölümüne gitmektir. Daha Az Veri Kullan üzerine geçin. Şimdi Asla, Sadece WiFi ve Hücresel + WiFi olmak üzere üç seçenek elde edeceksiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu