Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır? - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Instagram Android için Veri Tasarrufu Yayında! Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır?

Instagram Android için Veri Tasarrufu Yayında! Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır?

Instagram yeni özelliklerle uygulamasını güncelledi. En son sürüm yenilenmiş bir kamera kullanıcı arayüzü, etiketler ve öyküler alışverişini destekliyor.

Bunun dışında Instagram, ayrıca süper kullanışlı bir veri kaydetme özelliği olduğunu açıkladı. Şu an itibariyle, veri tasarrufu özelliği yalnızca Android kullanıcıları için geçerli olacak.

Veri kaydetme özelliği, fotoğraf ön yüklemesini ve video ön yüklemesini kısıtlayarak devreye girer. Instagram yapmak istemediği sürece, Instagram videoyu otomatik olarak yüksek çözünürlükte indirmeyecektir. Instagram’daki veri tasarrufu özelliği yalnızca veri kaydetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zaman çizelgenizdeki medya üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Görüntülerin çok daha hızlı indirileceğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni, bant genişliğinin zaman çizelgesindeki tüm fotoğrafları indirmek için paylaşılmamasıdır.

Veri kaydetme özelliği, internet hızı düşük olan ülkelere gelince bir kurtarıcıdır. Instagram şu anda veri kaydetme özelliğini Hindistan ile sınırlandırdı, ancak şirket önümüzdeki günlerde küresel bir büyüme planladı.

Instagram Android için Veri Tasarrufu Yayında! Instagram Android için Veri Tasarrufu Nasıl Kullanılır?

Facebook’un Hindistan yöneticilerinden olan Manish Chopra konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda, hücresel veriye bağlı olan Instagram kullanıcılarının bu veri tasarrufu yöntemiyle hem kesintisiz bir Instagram deneyimi yaşayacakları hem de veri tasarrufu sayesinde kullanıcıların etkileşimlerinin sürekliliğinin artacağını söyledi.

Instagram’a gelecek olan bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, uygulama içerisinde bulunan ‘Ayarlar’ bölümüne gidecekler ve buradan hücresel ağ ile ilgili bölüme erişecekler. Buradaki ayarları manuel olarak belirleyecek olan kullanıcılar, Instagram’ın sunacağı bu yeni özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Instagram’da veri tasarrufu özelliği nasıl etkinleştirilir?

Instagram’da veri kaydetme özelliğini etkinleştirmek oldukça kolay görünüyor. Tek yapmanız gereken, Ayarlar> Hesap> Hücresel Veri Kullanımı bölümüne gitmektir. Daha Az Veri Kullan üzerine geçin. Şimdi Asla, Sadece WiFi ve Hücresel + WiFi olmak üzere üç seçenek elde edeceksiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Reddit Kullanıcıları Artık Snapchat’te Doğrudan İçeriği Paylaşabilecek!

Hüseyin Ceylan

Mavi Balina Oyunu Yine Can Aldı!

Buğra Noyan

HyperX Cloud Alpha Gold Oyuncu Kulaklığı Ön Siparişte

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.