Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Tamamen yeni iMac, canlı renkler, çığır açan M1 işlemci ve daha parlak 4,5K Retina ekran yelpazesinde çarpıcı bir tasarıma sahip ekranla geliyor.


iMac, bir Mac’te şimdiye kadarki en iyi kamera, mikrofon ve hoparlörleri ve ilk kez Touch ID’yi sunuyor.

Apple bugün, M1 çipi ile etkinleştirilen çok daha kompakt ve dikkat çekici derecede ince bir tasarıma sahip yepyeni bir iMac’i tanıttı. Yeni iMac, yalnızca 11,5 milimetre kalınlığındaki bir tasarımda güçlü performans ve pratikte kaybolan çarpıcı bir yan profil sunar.

Kullanıcının kişisel tarzına uyacak ve herhangi bir alanı aydınlatacak bir dizi canlı renkte sunulan iMac, parlak ve canlı bir görüntüleme sağlayan 11,3 milyon piksel, 500 nit parlaklık ve bir milyardan fazla renge sahip 24 inç 4.5K Retina ekrana sahiptir. deneyim.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Yeni iMac 2021 Neler Sunuyor?

Yeni iMac ayrıca 1080p FaceTime HD kamera, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve altı hoparlörlü bir ses sistemi içeriyor – bir Mac’te şimdiye kadarki en iyi kamera ve ses.

Ayrıca Touch ID, iMac’e ilk kez geliyor ve güvenli bir şekilde oturum açmayı, Apple Pay ile alışveriş yapmayı veya bir parmak dokunuşuyla kullanıcı profillerini değiştirmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

M1 ve macOS Big Sur’un gücünü ve performansını bir araya getiren uygulamalar baş döndürücü hızda başlatılır, günlük görevler inanılmaz derecede hızlı ve akıcıdır ve 4K video düzenleme ve büyük görüntülerle çalışma gibi zorlu iş yükleri her zamankinden daha hızlıdır.

Yeni iMac, MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac mini dahil olmak üzere M1 tarafından desteklenen inanılmaz Mac modelleri ailesine katılarak Apple’ın Apple silikona geçişinde bir adım daha ileri gidiyor. iMac şimdiye kadarki en kişisel, güçlü, yetenekli ve eğlencelidir.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Şimdi iMac Daha Renkli

Dünyanın en ikonik bilgisayarlarından birini tamamen yeniden icat eden yeni iMac, her açıdan dikkat çekici, daha ince ve daha kompakt bir tasarıma sahip.

Yonga üzerinde sistem mimarisi ve M1’in inanılmaz güç verimliliği ile etkinleştirilen mantık kartı ve termaller, önceki nesillere kıyasla önemli ölçüde konsolide edilir ve boyutları küçültülür, bu da iMac’in yan profilinin pratikte ortadan kalkmasına olanak tanır. Çok daha kompakt tasarım, iMac’in hacmini yüzde 50 azaltarak 1 daha az yer kaplamasına ve daha fazla yere kolayca sığmasına olanak tanır.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş gibi bir dizi renkle yeni iMac tasarımı, diğer bilgisayarlardan farklı olarak her alanı kişiselleştirir ve yükseltir. iMac, ön kısımda kullanıcıların içeriklerine odaklanmalarına olanak tanıyan daha yumuşak renklere ve daha ince kenarlıklara sahipken, arka taraf koyu, doygun renkte çıkar. Basitleştirilmiş tasarımı tamamlamak için iMac, manyetik olarak bağlanan yeni bir güç konektörü ve güzel bir şekilde örülmüş 2 metre uzunluğunda renk uyumlu bir kabloyla birlikte gelir.

24 İnç 4.5K Retina Ekran

iMac her zaman sınıfının en iyisi ekranı olmuştur. Yeni iMac , daha dar kenarlıklara ve 11,3 milyon piksele sahip geniş bir 24 inç 4.5K Retina ekrana 2 sahiptir. P3 geniş renk gamı ​​ve bir milyardan fazla renk ve ayrıca 500 nit parlaklık ile görüntüler canlı ve daha parlaktır.

Bu yeni ekran, daha doğal bir izleme deneyimi için ortam değiştikçe renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan True Tone teknolojisine de sahiptir. Ek olarak, yeni iMac’teki 4.5K Retina ekran, daha fazla konfor ve okunabilirlik için endüstri lideri yansıma önleyici kaplamaya sahiptir.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

M1 İşlemci ile Çığır Açın!

M1 ve macOS Big Sur’un gücü ve performansıyla yeni iMac, uyku modundan anında uyanır, günlük görevler daha hızlı ve daha akıcı hale gelir ve uygulamalar inanılmaz bir hızla başlar. Safari’de, kullanıcılar aynı anda daha da hızlı göz atabilir ve yüzlerce sekmeyi çalıştırabilir ve Fotoğraflar’da, kullanıcılar görüntülerinde düzenlemeler yapabilir.

Apple Arcade ile, büyük iMac ekranındayken özel oyunların keyfini çıkarabilirler ve kullanıcılar, iş akışlarını bozmadan doğrudan iMac’lerinde çeşitli iPhone ve iPad uygulamalarını çalıştırabilirler. macOS ayrıca, kullanıcıların iMac, iPhone ve diğer Apple aygıtlarında sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan güçlü iCloud ve Devamlılık özellikleri sunar.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Yeni iMac, en üst düzey macOS Big Sur deneyimini sunar. Zarif tasarımı, Mac’e yeni bir güç ve güzellik düzeyi getiriyor ve kullanıcıların 24 inç geniş 4.5K Retina ekranı sonuna kadar deneyimlemelerine olanak tanıyor. macOS Big Sur, kullanıcıların parmaklarının ucunda daha fazla kontrol sağlıyor ve Safari, Mesajlar ve Haritalar gibi önemli uygulamalarda geliştirmelerle dolu.

iMac 2021 Özellikleri

M1’deki güçlü 8 çekirdekli CPU, düşük güçlü silikonda en hızlı CPU çekirdeğine sahiptir. 3 Ve 8 çekirdekli GPU, bir kişisel bilgisayardaki en hızlı entegre grafiklere sahiptir. 4 Yeni iMac, yüksek verimliliği, birleşik bellek mimarisi ve 16 çekirdekli Apple Neural Engine ile birleştiğinde, 21,5 inç iMac’in standart modelleriyle karşılaştırıldığında güçlü performans sunar:

  • Yüzde 85’e kadar daha hızlı CPU performansı, böylece kullanıcılar en sevdikleri video projelerini iMovie’de her zamankinden daha hızlı dışa aktarabilir, Lightroom’da devasa 100 megapiksel fotoğraflarla kolayca çalışabilir ve Xcode’da yeni uygulamaları çok kısa sürede derleyebilir.
  • Affinity Photo ve Photoshop gibi belirli uygulamalar için 2 kata kadar daha hızlı GPU performansı ve en hızlı 21,5 inç iMac’teki en güçlü ayrık grafiklerden yüzde 50’ye kadar daha hızlı, kullanıcıların düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak oluşturmasına veya fotoğraflarına karmaşık filtreler eklemesine olanak tanır Bir çırpıda.
  • Final Cut Pro’da beş adede kadar 4K görüntü akışını veya bir 8K görüntü akışını 5 kare düşürmeden düzenleme yeteneği.
  • M1’de 16 çekirdekli Neural Engine’den yararlanan uygulamalarda 3 kata kadar daha hızlı makine öğrenimi.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

iMac, düşük ışıkta yüksek kaliteli video ve harika performans sunan şimdiye kadarki en iyi Mac olan 1080p FaceTime HD kameraya sahiptir. iMac ayrıca M1 çipindeki ve Neural Engine’deki görüntü sinyali işlemcisinden yararlanarak kamera görüntü kalitesini daha iyi gürültü azaltma, daha fazla dinamik aralık ve geliştirilmiş otomatik pozlama ve beyaz dengesi ile geliştirir. Bu nedenle, ister aileye bağlanın ister evden çalışırken bir video görüşmesi olsun, kullanıcılar her zaman en iyi şekilde görünürler.

Artık Photoshop, Twitter, Microsoft Office, Quicken, Slack, Affinity Publisher, Zappos, 1Password ve DaVinci Resolve dahil olmak üzere M1 ve macOS Big Sur’dan tam olarak yararlanan binlerce popüler ve güçlü Universal uygulaması var ve her hafta yenileri geliyor . M1 ve macOS Big Sur’un gücü ve binlerce Evrensel uygulamayla iMac, bir ofisi sinemaya, oturma odasını sınıfa, mutfağı konferans odasına veya perakende satış alanının merkezi olarak parlatabilir.

Çevre İçin Daha İyi

Bugün Apple, küresel kurumsal operasyonlar için karbon nötr ve 2030’a kadar üretim tedarik zincirleri ve tüm ürün yaşam döngüleri dahil olmak üzere tüm işletme genelinde net sıfır iklim etkisi yaratmayı planlıyor.

Bu, malzeme toplama, bileşen üretimi, montaj, nakliye, müşteri kullanımı, şarj etme, geri dönüşüm ve malzeme geri kazanımına kadar satılan her Apple cihazının yüzde 100 karbon nötr olacağı anlamına geliyor.

Yeni iMac, düşük karbonlu alüminyum bir muhafaza ve ana mantık kartının lehiminde yüzde 100 geri dönüştürülmüş teneke kullanılarak inşa edilen çevre üzerindeki etkisini en aza indiriyor. Ambalajdaki yüzde yüz odun lifi geri dönüştürülüyor veya sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan geliyor.

Hoparlörler, fan motoru ve güç konektöründeki mıknatıslar yüzde 100 geri dönüştürülmüş nadir toprak elementlerinden yapılmıştır. iMac, zararlı maddeler içermez ve Apple’ın yüksek enerji verimliliği standartlarını karşılar.

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı! M1 İşlemcili Yeni iMac (2021) Tanıtıldı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu