Tiktok Takipçi Satın Al

İlk Artırılmış Gerçeklik Lensleri Ortaya Çıktı

Startup Mojo Vision ilk artırılmış gerçeklik lenslerini tanıttı. Mühendisler, cihazlarının hantal kulaklıklardan kontakt lenslere geçişi yumuşatacağını unutmayın.

Yeni lensler aynı anda birkaç yeni teknoloji kullandı. En önemli bileşen, görüntüyü kullanıcının retinasına yansıtan AR ekranıdır. Tane büyüklüğünde bir ekran, insan merceğinin düz hatlarına yerleştirilmiştir.


Panelin inç başına 14 bin piksel yoğunluğu vardır ve bu rekor bir değerdir. Karşılaştırma için, bu rakam Apple iPhone 11’in ekranında 323’tür. Entegre radyo sensörü, görüntü ve hareket sensörleri görüntünün üst üste koyulmasına ve sabitlenmesine yardımcı olur.

İlk Artırılmış Gerçeklik Lensleri Ortaya Çıktı

Cihazın paneli, ortamdaki artırılmış gerçeklikle aynı öğeleri görüntüleyebilir. Bunlar arasında trafik işaretleri, bildirimler ve haberler var. Özellikle miyopisi olan kişiler için lens keskinleşebilir, konuyu daha yakına getirebilir veya karanlıkta görünürlük sağlamaya yardımcı olabilir.

Cihazın prototipi CES 2020’de sunuldu. Gazeteciler lense bakabilirler, ancak henüz takmalarına izin verilmedi. Büyük olasılıkla, lensler henüz tam olarak geliştirilmemiştir, demo sürümü, harici bir bataryaya ve işlemciye bağlı yeşil renkli tek renkli bir ekrana sahipti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu