Tiktok Takipçi Satın Al

İlginç Bir Şarta Sahip Geceliği 1 Dolar Olan Japon Oteli

27 yaşındaki Tetsuya Inoue, büyükannesinin sahip olduğu Japon şehri Fukuoka’da bir otel olan Asahi Ryokan’ı işletmeye başladığında, yeni ekonomideki işlerini nasıl geliştirebileceğini merak etti.

Inoue’un bir fikri vardı: ya İnternet’i yeni bir izleyici kitlesi ve yeni bir gelir akışı sağlamak için kullanabilirse? Şimdi, Asahi Ryokan’a gelen konuklar, gece kalmak için gecelik sadece 100 ¥ (yaklaşık 1 $) ödeme seçeneğine sahiptir ancak tek şart tüm kalışlarını canlı olarak izlemeyi kabul ederlerse.


Bu, canlı yayının nasıl çalıştığı konusunda kısıtlamalar olduğu söylendi. Inoue, misafirler konuşmalarında veya telefon görüşmelerinde gizliliğe sahip olurlar. YouTube kanalına One Dollar Hotel isminde ki kanaldan canlı yayınları takip edebiliyorsunuz. Konukların ışıkları kapatmasına izin verilir ve banyo alanı kamera kadrajı dışındadır.

Geçen yıl oteli işletmeye başlayan Inoue, “Bu çok eski bir ryokan ve yeni bir iş modeline bakıyordum” diyor. “Otelimiz daha ucuz, bu yüzden herkesin konuşacağı özel bir şey, biraz katma değere ihtiyacımız var.”
Inoue geçen ay anlaşmayı teklif etmeye başladığından beri şu ana kadar dört misafir teklif aldı.

Inoue, “Günümüzde genç insanlar mahremiyete fazla önem vermiyorlar” diye ekliyor. “Bazıları sadece bir günlüğüne [izlenmesi] olduğunu söylüyor.”

1 dolarlık odalar açıkça bir kayıp lideriyken, Inoue tek gecelik konaklama ücretinin ötesinde düşünüyor. YouTube kanalı zaten 10.000 aboneyi geçti, 1.000.000’den fazla görüntülenme oranı mevcut. Kanala reklam yayınlayıp para kazanmaya başlayabilecektir.

Odanın boş olduğu ya da hiç kimsenin akmadığı günlerde, Inoue ryokan’ın ofisinde çalışan bir canlı yayın yayınlayacaktır. Japonca ve İngilizce olarak yapılan işaretler, kamera odasının dışına çıktığında izleyicilere bilgi vermek için kamera önünde yayınlanmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu