Tiktok Takipçi Satın Al

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

İleti yönetim sisemi nedir? ne işe yarar? gibi soruları bu makalemizde detaylı olarak cevapladık.

İleti yönetim sistemi 2015 tarihinde çıkarılan kanunlara dayanılarak Ticaret bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince ticari elektornik iletilerin (mesajların) izlerinin ve şikayetlerinin yönetilebilmesini sağlayan web tabanlı platformdur.


İYSi firmalar açısından müşterilerini sms yollama, arama, e-posta ile ticareti ileti gönderme gibi kısımları yönetebilme şansı verirken, kullanıcılar açısından firmalar tarafından gelen iletileri onaylama veya ret hakkını kullanabilmesini sağlayan güvenlik standartlarına sahip ulusal bir veritabanı sistemidir.

İYS Kayıt Zorunlu mu?

Ticari elektonik ileti göndermek isteyen firmaların bu sisteme kayıt olmaları zorunlu. Kayıt olmayan firmalar müşterilerine ticaret amaçlı hiç bir ileti gönderemeyecek hale gelecektir.

Peki İleti Yönetim Sistemi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru yapmak isteyen firmalar MERSİS üzerinden bilgilerini güncelleyerek, Temel Hizmetler Kullanım Taahhütnamesini e-İmzaları ile onaylamalı ve başvuru işlemlerini tamamlamalıdır.

Alıcılar; İleti Yönetim Sistemi Web, İleti Yönetim Sistemi Mobil, çağrı merkezi, kısa numara, kısa link ve e-Devlet kapısı üzerinden onay ve ret işlemlerini yönetebilir. Tüm yöntemler, senkronize olarak diğer platformlarda da güncellenir, alıcılar istedikleri platformdan takip edebilirler. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemezseniz direkt olarak Uyumsoft üzerinden kolayca halledebilirsiniz.

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

Ticari Elektroniğe Giren İletiler nelerdir?

  • İleti Yönetim Sistemi zorunluluğu olan kategoriler olarak şunları gösterebiliriz.
  • Telefon
  • Çağrı Hizmetleri
  • Faks
  • Otomatik arama makineleri
  • Akıllı ses kaydedici sistemler
  • Elektronik posta kısa mesaj hizmetleri

İYS sistemine son kayıt tarihi nedir?

Yönetmelik gereğince 1 eylül 2020 tarihine kadar İleti Yönetim Sistemi aktarılmayan onaylar geçersiz olunacaktır diye açıklama yapılmıştır.

İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu