Tiktok Takipçi Satın Al

İkinci El Elektronik Ürün Alışverişine Özel Bir Platform: ikincieldeguven.com

Son zamanlarda alım gücünün azalmasıyla ikinci el ürünlere gösterilen ilgi de artışlar meydana geldi. Bu artışla birlikte ikinci el alım satım platformlarına yoğun bir talep oluştu.

İkinci el alışveriş, doğası gereği bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Özellikle fiyatı yüksek elektronik ürünlerin güvenliği konusunda alıcılar ve satıcılar alışveriş yaparken tedirgin oluyorlar. 2020 yılında faaliyete geçmiş olan yeni bir güvenli alışveriş platformundan bahsedeceğiz.


İkincieldeguven.com, kurucularından aldığımız bilgilere göre 2019 yılında geliştirilmeye başlanmış ve 2020 yılı içerisinde de İkinci Elde Güven Bilişim A.Ş adındaki tüzel kişiliği ile elektronik ürün alışverişlerinde anlaşmalı mağazaları ile alıcı ve satıcıya güven temelli bir hizmet sunmaya başlamış.

Platform olarak alışılmışın dışında bir hizmet sunduklarını söyleyebiliriz. Faaliyetlerine İstanbul’da anlaşmış olduğu iki mağaza ile başlamış ve çok yakında bu anlaşmalı mağazalarının sayısını arttıracaklarının bilgisini de paylaştılar. Peki bu mağazalar ne için? Mevcut yapıların satıcıların ürününün güvenliğini sağlayamayışına ve alıcıların da satıcılar tarafından doğru şekilde bilgilendirilememesi nedeniyle, ürünleri anlaşmalı olduğu mağazalar ile alıcıya teslim eden farklı bir iş modeli kurmuşlar. Şimdilik sadece İstanbul’daki alıcılara hizmet verdiklerini belirtmeden geçmeyelim.

Herhangi bir ilan platformunda satışa sunduğunuz bir ürün için alıcı bulduysanız, alışverişinizi ikincieldeguven.com üzerinden yapmak için alıcıyla anlaşıp, ürünü alıcının sistem üzerinden seçmiş olduğu mağazaya gönderiyorsunuz. Ürün mağazaya ulaşınca, alıcı ürünü mağazadan ürünün uzmanları ile birlikte inceleyip teslim alabiliyor.

İkinci El Elektronik Ürün Alışverişine Özel Bir Platform: ikincieldeguven.com

Nasıl Güvenli Alış ve Satış Yapabilirsiniz?

 1. Almak ya da satmak istediğiniz ürünü bulduysanız bir işlem başlatıyorsunuz.
 2. Sistem girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediyor.
 3. Alıcı ürünün ödemesini yapıp, ürünü teslim almak istediği mağazayı seçiyor.
 4. Satıcı ürünü ücretsiz olarak, alıcının almak istediği mağazaya gönderiyor.
 5. Ürün mağazaya gelince, alıcı uzmanlarla birlikte incelediği ürünü teslim alıyor.
 6. Ürün teslim edildiği anda satıcının ödemesi onaylanıyor.

Neden “ikincieldeguven.com”?

Söz konusu ikinci el elektronik ürün olunca, yüksek risk barındıran bir işlem haline geliyor. En ucuz elektronik ürünün fiyatının 1000TL’yi aştığı günümüzde, almak istediğiniz bir ürünün, o ürünün uzmanları tarafından incelenip, alınması kadar güvenli bir sistem yoktur herhalde. Üstelik kargo bedellerinin son yıllarda git gide yükselmesi de ücretsiz kargo ile güvenli teslimatın cazibesini arttırmıyor değil.

Alıcılar için, yüksek risk barındıran bir alışverişi daha güvenli hale getiriyor. Alıcı aklındaki sorulara daha net yanıtlar alabiliyor. Çevresinde arayıp bulamadığı ürünü, Türkiye’nin her bölgesinden güvenli şekilde teslim alabiliyor.

Satıcılar için, ürünlerinin güvenliği sağlanıyor ve art niyetli olabilecek alıcılara karşı da güvenlik kalkanı oluşturuyor. Bizim de araştırdığımız kadarı ile de ikinci el elektronik ürün alışverişlerinde satıcıların çok mağdur edildiğini gördük. Aynı zamanda satıcıların ödemesi de alıcı ürünü teslim aldığı anda onaylanıyormuş.

Hangi ürünler için hizmet veriyorlar? 

 • Akıllı Telefon
 • Dizüstü Bilgisayar
 • Monitör
 • Tablet
 • Ekran Kartı
 • Masaüstü Bilgisayar
 • Güç Kaynağı
 • Mouse
 • Anakart
 • SSD – HDD
 • İşlemci
 • RAM
 • Klavye
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu