Tiktok Takipçi Satın Al

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Türk otomotiv endüstrisinin etkin markalarından önde gelen Hyundai, merakla beklenen 1.6 litrelik dizel motorlu ve 7 ileri DCT şanzımanlı KONA modelini Türkiye’de satışa sunmaya başladı.

Özellikle Türkiye benzer biçimde sıvı yakıt fiyatlarının oldukça yüksek olduğu ülkelerde naturel olarak yakıt tüketimin önemi çok yüksek ve belirli bir süre daha trend olmaya devam edecek. Bundan dolayı bir dizel motor ekonomik olmasıyla hala çoğu tüketici tarafınca merakla umut ediliyor veya birinci tercih olarak liste başında yer alıyor. Otomotiv devi Hyundai de cebini ve ekonomisini düşünen müşterileri için B-SUV segmentindeki estetik modeli KONA’nın Smartstream 1.6 dizel motorunu satışa sunmaya başladı.


Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Üstün sürüş dinamiklerini fazlasıyla yansıtan ve bir o kadar da verimli bir tüketime imzasını atan yeni Smartstream teknolojisi, daha düşük egzoz emisyonu da sunuyor. Hyundai’nin yeni geliştirilen Smartstream 1.6 litre dizel motoru, sürtünme oranındaki önemli bir düşüş ile oldukça verimli bir turbo şarj performansı da sunuyor. Genel olarak, motorun yapısı hafif malzemeler uygulanarak optimize ediliyor. Bu da önemli bir ağırlık azalması ve daha düşük motor gürültüsü anlamına geliyor. Rakiplerine göre daha sessiz ve daha düşük titreşim seviyesine sahip KONA, böylelikle bir dizel motordan daha çok benzinli modelleri anımsatıyor.

Hyundai, dizel modellerinin haricinde, düşük yakıt tüketimi ile ilgili çalışmalarını da sürüyor. Hatta 2022 yılına kadar içten yanmalı motorların termik verimini yüzde 50 seviyesine ulaştırmayı hedefliyor.

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Kısa özetle

  • Merakla beklenen KONA 1.6 lt dizel, 7 ileri DCT şanzıman kombinasyonuyla satışa sunuldu.
  • KONA 1.6 lt dizel, 137.500 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.
  • KONA ayrıca, “KonAtolia” adı verilen Türkiye turuyla 40 günde 7.000 km yol katedecek.
  • Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu