TeknoDiot
     
     
     

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Türk otomotiv endüstrisinin etkin markalarından önde gelen Hyundai, merakla beklenen 1.6 litrelik dizel motorlu ve 7 ileri DCT şanzımanlı KONA modelini Türkiye’de satışa sunmaya başladı.

Özellikle Türkiye benzer biçimde sıvı yakıt fiyatlarının oldukça yüksek olduğu ülkelerde naturel olarak yakıt tüketimin önemi çok yüksek ve belirli bir süre daha trend olmaya devam edecek. Bundan dolayı bir dizel motor ekonomik olmasıyla hala çoğu tüketici tarafınca merakla umut ediliyor veya birinci tercih olarak liste başında yer alıyor. Otomotiv devi Hyundai de cebini ve ekonomisini düşünen müşterileri için B-SUV segmentindeki estetik modeli KONA’nın Smartstream 1.6 dizel motorunu satışa sunmaya başladı.

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Üstün sürüş dinamiklerini fazlasıyla yansıtan ve bir o kadar da verimli bir tüketime imzasını atan yeni Smartstream teknolojisi, daha düşük egzoz emisyonu da sunuyor. Hyundai’nin yeni geliştirilen Smartstream 1.6 litre dizel motoru, sürtünme oranındaki önemli bir düşüş ile oldukça verimli bir turbo şarj performansı da sunuyor. Genel olarak, motorun yapısı hafif malzemeler uygulanarak optimize ediliyor. Bu da önemli bir ağırlık azalması ve daha düşük motor gürültüsü anlamına geliyor. Rakiplerine göre daha sessiz ve daha düşük titreşim seviyesine sahip KONA, böylelikle bir dizel motordan daha çok benzinli modelleri anımsatıyor.

Hyundai, dizel modellerinin haricinde, düşük yakıt tüketimi ile ilgili çalışmalarını da sürüyor. Hatta 2022 yılına kadar içten yanmalı motorların termik verimini yüzde 50 seviyesine ulaştırmayı hedefliyor.

Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Kısa özetle

  • Merakla beklenen KONA 1.6 lt dizel, 7 ileri DCT şanzıman kombinasyonuyla satışa sunuldu.
  • KONA 1.6 lt dizel, 137.500 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip.
  • KONA ayrıca, “KonAtolia” adı verilen Türkiye turuyla 40 günde 7.000 km yol katedecek.
  • Hyundai KONA, Türkiye Yollarında!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Pininfarina’nın Sadece 5 Adet Üreteceği Yeni Hiper Elektrikli Otomobil

Handenur Turhan

Yeni BMW Z4 Türkiye’de

Uğur Aydemir

Audi’den Araç İçi Eğlencede Son Nokta

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.