Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei’ye İngiltere’den Büyük Destek

Bilişim sektörüne dair 2019 raporlarını art arda kamuoyuna açıklayan uluslararası bağımsız kuruluşlar HUAWEI’nin ürün ve servislerini üst sıralarda değerlendirirken, politik alanda ise önemli bir destek İngiltere’den geldi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson BBC’ye verdiği ilk röportajda; “İngiliz halkı mümkün olan en iyi teknolojiye erişmeyi hak ediyor. Herkes için gigabit düzeyinde geniş band teknolojisini hayata geçirmeyi istiyoruz. Eğer bir marka eleştiriliyorsa, alternatifi de belirtilmeli” şeklinde konuştu.


Geçtiğimiz yılı değerlendiren bilişim raporlarının ilki bağımsız değerlendirme kuruluşu GlobalData’dan geldi. Dünyanın önde gelen firmalarının 5G Radyo Erişim ağı (RAN) ürün portföylerinin değerlendirildiği rapora göre HUAWEI, tüm kriterlerde aldığı yüksek notlarla önemli bir başarıya imza attı.

5G RAN rekabetçi değerlendirmesinde ele alınan kriterler arasında; temel bant birimi (BBU) kapasitesi, Radyo Birimi portföyü, kurulum kolaylığı ve teknoloji gelişimi yer alıyor. Radyo Erişim Ağı (RAN), telekomünikasyon sistemlerinde cihazların radyo sinyalleri yoluyla ağın diğer bölümlerine entegre olmasını sağlıyor.

Yüksek Ar-Ge gücü, hızlı yükseliş

HUAWEI, bilgi teknolojisi, telekomünikasyon ve tüketici teknolojisi pazarları için araştırmalar gerçekleştiren saygın kuruluşlardan International Data Corporation’ın (IDC) her çeyrekte yayınladığı Dünya Kurumsal Depolama Sistemleri İzleme Raporu’na göre, bir yıl içerisinde %49,6 gelir artışı sağlayarak küresel depolama pazarında 4. sıraya yükseldi.

Bir başka bağımsız pazar analizi ve araştırma şirketi olan Dell’Oro Group tarafından yayınlanan raporda ise HUAWEI, wi – fi 6 pazarındaki rakiplerini geçerek dünyada zirveye ulaştı.

İngiltere 5G’de ‘HUAWEI’ dedi

Teknik ölçümler ve analizlerin yanı sıra politik alanda da HUAWEI’e önemli destek, ABD’nin en yakın müttefiki İngiltere’den geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Vekili Matt Pottinger liderliğindeki Amerikalı delegasyonun İngiltere’nin 5G ağında HUAWEI teknolojilerini kullanmamaları yönündeki telkinin hemen ardından hem İngiltere Başbakanı Boris Johnson hem de İngiltere Güvenlik ve İstihbarat Teşkilatı MI5’ın Başkanı Andrew Parker, HUAWEI’ye destek mesajları iletti. Johnson BBC kanalıyla yaptığı söyleşide; “İngiliz halkı mümkün olan en iyi teknolojiye erişmeyi hak ediyor. Herkes için gigabit düzeyinde geniş band teknolojisini hayata geçirmeyi istiyoruz. HUAWEI’yi eleştiren kesimlerin mutlaka başka bir alternatifle gelmeleri gerekiyor” dedi.

İngiltere Güvenlik ve İstihbarat Teşkilatı MI5’ın Başkanı Andrew Parker da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Gerçek şu ki 5G’de HUAWEI’ye ihtiyacımız var. Bu fırsatı kaçırırsak, bu teknolojiye erişmemiz uzun yıllar alabilir. İngiltere’nin HUAWEI teknolojisini kullanmasının Amerika Birleşik Devletleri ile istihbarat ilişkilerini olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmüyoruz” ifadelerine yer verdi.

HUAWEI, halen 50’den fazla ülke ile imzaladığı 5G altyapısı anlaşması ile daha bağlantılı ve akıllı dünya için küresel adımlar atmaya devam ediyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu