Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei’den Yeni Havalimanına Destek Bitmiyor

Avrupa ve Asya arasında köprü konumunda olan İstanbul, dünyanın en önemli ulaşım merkezlerinden biri olma özelliğine sahip.

29 Ekim 2018’de hizmete açılan yeni havalimanı, 920.000 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi. Bu tesisle, yıllık yolcu trafiğinin 150 milyona ulaşması beklenirken, video konum servisleri de dahil birçok üst düzey yolculuk deneyimi de hayata geçmiş olacak.


İstanbul’un yeni uluslararası havalimanın inşaat aşamasında işletmeciler, mevcut kullanıcıların yüksek hız gereksinimlerini karşılayabilecek ve gelecekteki 5G geçişi sonrasında da kullanılabilecek bir iç mekân ağına ihtiyaç duyuyorlardı. Bu da havalimanındaki mobil şebekenin önemini artırdı.

[sp-related style=”light” id=”20885″]

Huawei'den Yeni Havalimanına Destek Bitmiyor

Ülkemizde faaliyet gösteren her üç mobil operatör de tüm teknolojik altyapı gereksinimlerini bir arada karşılayan ve tek noktadan üç operatöre de destek sağlayabilen HUAWEI Lampsite çözümünü tercih ettiler. HUAWEI Lampsite çözümü, 4T4R teknolojisiyle son derece yüksek bir kapasite sağlarken çoklu mod ve çoklu band genişliği uygulamalarını da E2E ile görselleştirilen bakım onarım modülleriyle destekliyor. Bu özellikler, uçtan uca kapsama alanını genişletirken, kullanıcılara da üstün bir mobil genişband deneyimi sağlıyor. Sistem 5G geçişi sonrasında da herhangi bir donanım değişikliğine ihtiyaç duyulmadan çalışmaya devam edebilecek.

[sp-related style=”light” id=”31766″]

HUAWEI Küçük Hücre Ürün Grupları Başkanı Peng Honghua, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yeni havalimanı, yüksek trafik hacmi ve yüksek kullanıcı deneyimi ile son derece önemli bir tesis. Burada hayata geçirdiğimiz LampSite çözümü, havalimanındaki iç mekân ağları özelindeki tüm ihtiyaçlara uygun bir yapıya sahip. HUAWEI’nin LampSite çözümü, dünyanın dört bir yanındaki birçok havaalanında başarıyla uygulandı. Bu projeyi, Türkiye’nin son yıllardaki en önemli havaalanı tesislerinden birinde uygulamış olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye genelinde dijitalleşme sürecini hızlandırarak, iletişim teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımımızla, bu tür üst düzey iş birlikleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu