Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Ağ Güvenliğini Güçlendirmek İçin 5 Yılda 2 Miyar Dolar Yatırım Yapacak

Reuters’e göre, bugün Huawei, ağ güvenliğini güçlendirmek, daha fazla çalışanı işe almak ve laboratuvar donanımlarını iyileştirmek için önümüzdeki beş yıl içinde 2 milyar dolarlık yatırım yapacağını söyledi.

Bu, bir dizi uluslararası gazeteciyi yeni kampüsüne davet ettikten sonra Dongguan bürosundaki en kapsamlı basın konferanslarından birinde duyuruldu. Huawei’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ken Hu şunları söyledi: “Bir oyun sahasındaki rakipleri daha iyi hale getiremezsiniz. Huawei‘deki güvenlik endişeleri veya iddialarının fiili kanıtlara dayanması gerektiğini düşünüyoruz. Fiili delil olmadan, kabul etmiyoruz ve bu iddialara karşıyız.”  


Ayrıca, Çin teknoloji devi dünya çapında hükumetlerin işlerinin bağımsızlığı konusunda iletişim kurduğunu da sözlerine ekledi. Japonya ve Fransa Huawei’nin telekomünikasyon ekipmanlarını resmi olarak yasaklamamıştır.

[sp-related style=”light” id=”33457″]

Huawei Ağ Güvenliğini Güçlendirmek İçin 5 Yılda 2 Miyar Dolar Yatırım Yapacak

Son zamanlarda, bazı medyalarda bu hükümetlerin Huawei’yi devre dışı bırakan ekipmanı kullanacakları bildirildi. Daha önce, ülkenin en büyük üç taşıyıcısının mevcut ekipmanı ve Huawei’den gelecek 5G donanımını kullanmamayı planladığı bildirildi. Dahası, Fransa’nın Huawei’yi zımni olarak hedefleyen ‘yüksek uyarı’ listesine ürün eklemeyi düşündüğü kabul edildi. 

Bildiğiniz gibi, siyasi nedenlerden dolayı, Huawei zaten ABD pazarından neredeyse kilitlenmiş durumda ve Avustralya ve Yeni Zelanda tarafından 5G ağları oluşturulmasına izin verilmedi. Huawei’yi 5G ağları yapmaktan reddeden tüm ülkeler, çarkının Çin casusluğunu kolaylaştırabileceğini söylüyor.

Ken Hu’ya göre, dünyada ilk sıralarda yer alan 25’ten fazla 5G ticari kontratı kazandılar ve ayrıca dünya çapında 10.000’den fazla 5G baz istasyonu taşıyacaklarını da eklediler. Buna ek olarak, Huawei dünya çapında 50’den fazla operatörle 5G ticari test gerçekleştirdi. Huawei, şirketin gelirinin bu yıl 100 milyar doları aşmasını ve geçtiğimiz yıla oranla% 8,7 artış bekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu