«
Huawei ve Facebook Ortaklığı Sona Erdi! Instagram ve WhatsApp'ı da Etkileniyor! Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Huawei artık Facebook uygulamalarını telefonlarına kutudan çıktığı zaman kurulu şekilde gelmeyecek.

Huawei artık Facebook uygulamalarını telefonlarına önceden kurmasına izin vermiyor. Huawei teknoloji haberleri alanında sorunlar yaşıyor ancak bu sefer Huawei’den ABD’ye ambargo geldi.

Son zamanlarda ABD ambargoları ABD hükümetinin Çin şirketine çarptığını ve ABD’nin Huawei ile olan bağlarını kopardığı birkaç şirketle yankılanmaya devam etti. Bu, ABD hükümetine uygulamayı 90 gün uzatmasına rağmen.

Reuters, Facebook’un uygulamalarını Huawei ve ilgili markalar altında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlara önceden yüklemesine izin vermeyi bıraktığını bildirdi. Bu, Pekin ve Washington arasındaki ihtilaflı ticaret anlaşmazlığı karşısında akıllı telefon pazarında alakalı kalma arzusundaki son darbe.

Huawei ve Facebook Ortaklığı Sona Erdi! Instagram ve WhatsApp'ı da Etkileniyor! Akıllı Telefon Haberleri Huawei Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Rapor, mevcut Huawei telefon sahiplerinin uygulamayı akıllı telefonlarında kullanmaya devam edeceğini ve eşit olarak güncelleme almaya devam edeceğini gösteriyor. Ancak, Facebook uygulaması bundan sonra piyasaya sunulacak modellerde kullanılamayacak ve konuyu tanıyan bir kişiye göre, henüz gönderilmemiş modelleri de etkiliyor. Bu gelişme aynı zamanda Facebook Inc.’in sahip olduğu iki uygulama olan Instagram ve Whatsapp’ı da etkiliyor.

Kullanıcılar uygulamaları manuel olarak indirebildiklerinden, çok fazla bir şey değil. Yani yeni bir Huawei telefonu aldığınız zaman APK olarak Facebook uygulamalarını telefonunuza kurabiliyorsunuz. Yasağın süresinin dolmasından sonra Google hizmetlerinin kullanılabilir hale gelmesi durumunda, uygulamalar Aptoide kullanılarak da yüklenebilir. Ayrıca, Huawei’nin Ağustos ayında muhtemelen ArkOS (veya değil) adıyla kendi işletim sistemini duyurmasını bekleniyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *