TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Huawei Haberleri » Huawei ve Facebook Ortaklığı Sona Erdi! Instagram ve WhatsApp’ı da Etkileniyor!

Huawei ve Facebook Ortaklığı Sona Erdi! Instagram ve WhatsApp’ı da Etkileniyor!


Huawei artık Facebook uygulamalarını telefonlarına kutudan çıktığı zaman kurulu şekilde gelmeyecek.

Huawei artık Facebook uygulamalarını telefonlarına önceden kurmasına izin vermiyor. Huawei teknoloji haberleri alanında sorunlar yaşıyor ancak bu sefer Huawei’den ABD’ye ambargo geldi.

Son zamanlarda ABD ambargoları ABD hükümetinin Çin şirketine çarptığını ve ABD’nin Huawei ile olan bağlarını kopardığı birkaç şirketle yankılanmaya devam etti. Bu, ABD hükümetine uygulamayı 90 gün uzatmasına rağmen.

Reuters, Facebook’un uygulamalarını Huawei ve ilgili markalar altında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlara önceden yüklemesine izin vermeyi bıraktığını bildirdi. Bu, Pekin ve Washington arasındaki ihtilaflı ticaret anlaşmazlığı karşısında akıllı telefon pazarında alakalı kalma arzusundaki son darbe.

Huawei ve Facebook Ortaklığı Sona Erdi! Instagram ve WhatsApp'ı da Etkileniyor!

Rapor, mevcut Huawei telefon sahiplerinin uygulamayı akıllı telefonlarında kullanmaya devam edeceğini ve eşit olarak güncelleme almaya devam edeceğini gösteriyor. Ancak, Facebook uygulaması bundan sonra piyasaya sunulacak modellerde kullanılamayacak ve konuyu tanıyan bir kişiye göre, henüz gönderilmemiş modelleri de etkiliyor. Bu gelişme aynı zamanda Facebook Inc.’in sahip olduğu iki uygulama olan Instagram ve Whatsapp’ı da etkiliyor.

Kullanıcılar uygulamaları manuel olarak indirebildiklerinden, çok fazla bir şey değil. Yani yeni bir Huawei telefonu aldığınız zaman APK olarak Facebook uygulamalarını telefonunuza kurabiliyorsunuz. Yasağın süresinin dolmasından sonra Google hizmetlerinin kullanılabilir hale gelmesi durumunda, uygulamalar Aptoide kullanılarak da yüklenebilir. Ayrıca, Huawei’nin Ağustos ayında muhtemelen ArkOS (veya değil) adıyla kendi işletim sistemini duyurmasını bekleniyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Galaxy S10, Android 10 One UI 2.0 Beta Programı Şimdi Yayında!

Buğra Noyan

Sosyal Medya Çocuklar İçin Sakıncalı mı?

Buğra Noyan

Android Oreo Alacak General Mobile Modelleri Belli Oldu!

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.