Tiktok Takipçi Satın Al

İşte Huawei Telefonlarda YouTube’un Yerini Alacak Uygulama

Huawei, Dailymotion’ı akıllı telefonlarında YouTube’un yerini almayı seçti.

ABD ve Çin arasındaki gerilimden olumsuz etkilenen Huawei, cihazlarına önceden yüklenmiş Google uygulamalarını uzun zamandır kullanıcılarına sunamıyor. Bu sorundan sonra B planına geçen Huawei, kendi ekosistemini geliştirmeye devam ediyor.


Bu dezavantajı ortadan kaldırmak için uzun zamandır çalışan marka, video paylaşım hizmeti Dailymotion ile önemli bir anlaşma imzaladı.

Huawei, Dailymotion’ı yeni cihazlarına entegre edecek

Huawei Video platformu, özellikle film ve dizi olmak üzere çeşitli eğlence içeriklerini kullanıcılara sunuyor. Reuters’e göre, bu platformu geliştirmek için Dailymotion ile stratejik bir işbirliği kuruldu. Bu ortaklık sayesinde Huawei Video, Dailymotion’ın video işleme ve oynatma altyapısını entegre edecek.

Buna ek olarak, Dailymotion API’nin ortak kullanımı sayesinde, video paylaşım platformundaki içerik marka tarafından oluşturulan platformda da mevcut olabilir.

İşte Huawei Telefonlarda YouTube'un Yerini Alacak Uygulama

Huawei ve Dailymotion arasındaki işbirliği büyük bir sürpriz değil. Çinli marka, kısa süre önce açıkladığı cihazlarda Google’a alternatif olarak Huawei Mobile Services (HMS Core) adlı bir ekosistem sunuyor. Bu bağlamda, yeniden yapılandırılan video uygulaması, yeni dönemde YouTube’a karşı elini güçlendirmek için Dailymotion’ın teknik altyapısını kullanacak. Ayrıca, daha fazla yaratıcıyı platforma çekmek için para kazanma gibi işlevler aşamalı olarak kullanılabilir olmalıdır.

Öte yandan, markanın uygulama pazarı AppGallery kendi içinde gelişmeye devam ediyor. Son olarak, Here Maps ve Petal Search gibi uygulamaları içeren uygulama pazarının 170’ten fazla ülkede 400 milyon aktif kullanıcısı olduğunu unutmayın.

İşte Huawei Telefonlarda YouTube'un Yerini Alacak Uygulama

İşte Huawei Telefonlarda YouTube'un Yerini Alacak Uygulama

İşte Huawei Telefonlarda YouTube'un Yerini Alacak Uygulama İşte Huawei Telefonlarda YouTube'un Yerini Alacak Uygulama

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu