Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Telefon Pazarının Neredeyse Yarısını Kontrol Ediyor

Huawei, Çin akıllı telefon pazarının neredeyse yarısını kontrol ediyor.

Çin’deki akıllı telefon pazarı, bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre önemli ölçüde azaldı.


Counterpoint Teknoloji Pazar Araştırması analistlerine göre düşüş %17 idi. Bu fenomenin nedenleri herkes tarafından bilinir koronavirüs ve karantina önlemleri. Ancak bu, Huawei’nin iç pazardaki varlığını daha da genişletmesini engellemedi.

Çin akıllı telefon pazarının neredeyse yarısını kontrol ediyor

Huawei ve Honor’un küresel pazardaki ortak payı azalırken, Çin’de akıllı telefon pazarının neredeyse yarısını kontrol etmeyi başardılar %46. Başka bir deyişle, bu yılın ikinci çeyreğinde satılan her iki cep telefonundan neredeyse birinde Huawei veya Honor logosu vardı. 5G akıllı telefonların satışları özellikle güçlüdür ve şirketler tarafından satılan tüm cihazların %60’ını oluşturur.

Huawei, Telefon Pazarının Neredeyse Yarısını Kontrol Ediyor

İkinci sırada, Çin pazarındaki payı %16 olan Vivo, bir önceki yıla göre% 3 daha azdı. Oppo, satışları% 3 azalan ve payı %16 olan ilk üçünü kapattı. İlginç bir şekilde, dördüncü sırada, koronavirüs pandemisi ve üretim sorunlarına rağmen, Çin pazarındaki konumunu güçlendirebildi – bir yıl önce %6’ya karşı %9

Xiaomi ayrıca bu yıl istikrar gösteren ilk 5’e girmeyi başardı – bu yılın ilk ve ikinci çeyreğinde %9. Ancak geçen yılın ikinci çeyreğine kıyasla şirket payını kaybetti ve %3 azaldı.

CINNO Research, ikinci çeyrek için Çin akıllı telefon pazarındaki durum hakkındaki raporunu da yayınladı. Buna göre, resim daha da iç karartıcı görünüyor – genel düşüş %24.7 idi. Ancak pazar payı açısından, bilgileri Counterpoint’in sonuçlarıyla uyumludur, ancak şirketlerin payları hala farklıdır.

Huawei, Telefon Pazarının Neredeyse Yarısını Kontrol Ediyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu