TeknoDiot
     
     
     

Huawei P30 ve P30 Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei P30 ve P30 Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei’nin yeni amiral gemi serisi P30, P30 Pro ve P30 Lite modellerinin tanıtım tarihi sonunda belli oldu.

Huawei aynı Samsung gibi MWC 2019’da yeni amiral gemi modellerini duyurmaktan kaçınıyor ve kendi özel etkinliklerini düzenliyorlardı. Bu yılda Huawei özel bir etkinlikte P30, P30 Lite ve P30 Pro modellerini tanıtacak. Ayrıca, bu telefonların sırasıyla VOG-L29, ELE-L29 ve MAR-LX1M olarak kodlandığı tahmin edilmekte. VOG-L29’un UAProf’u, 1080 x 2340 piksel tam HD + çözünürlük için destek taşıdığını gösteriyor. Ayrıca, ELE-L29’un UAProf’u, ekranının da aynı çözünürlüğü desteklediğini ortaya koydu. UAProf’ları ayrıca Android 9.0 Pie işletim sistemi ile önceden kurulduğunu ortaya koyulmuştu.

Huawei P30’un arkasında üçlü kamera modülü bulunabilir; P30 Pro’nun da üçlü arka kameralarla ve ToF (Uçuş Süresi) sensörüyle gelmesi beklenir. P30 ikilisi Kirin 980 yonga seti ile çalıştırılabilir. Huawei P30 Pro’nun özel 5G baskısının olabileceği tahmin ediliyor.

[sp-related style=”light” id=”37118″]

Huawei P30 ve P30 Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei P30 ve P30 ne zaman tanıtılacak?

Huawei, bu ayın son haftasında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2019 teknoloji fuarında yer alacak. Çinli üreticinin MWC 2019’da 5G özellikli katlanabilir bir telefon çıkarması bekleniyor.

Geçen yıl Huawei, 27 Mart’ta Huawei P20 ve Huawei P20 Pro amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürdü. Bugün Çinli üretici, 26 Mart’ta Fransa’nın Paris kentinde Huawei P30 serisi için lansman etkinliği düzenleyeceğini açıkladı.


Şirket tarafından yayınlanan resmi teaser, Huawei P30 telefonlarının, Eyfel Kulesi, Arc de Triomphe ve benzeri gibi popüler turistik yerlerin fotoğraflarını yakınlaştırıp etkileyebildiğini gösteriyor. Çinli üretici henüz Huawei P30 serisinin özelliklerini satmıyor. Bununla birlikte, söylenti değirmeni P30 ve P30 Pro akıllı telefonlarıyla ilgili temel bilgileri çoktan sızdırmıştır.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung, Yeni Bir Galaxy Note Modeli Üzerinde Çalışıyor!

Yusuf Karcılar

A101 Durmak Bilmiyor! Xiaomi Mi A1 Satacak!

Serhan Durgutlu

Xiaomi’den Kızaklı Kamera Özelliğine Sahip Yeni Telefon Gelebilir

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.