AMD

Huawei P30 Serisi Ne Kadar Sattı?

ABD’li yasağı nedeniyle Huawei çok fazla olumsuz baskıya maruz kalmış olabilir, ancak akıllı telefon ticareti gelişti. Huawei, piyasaya sürülmesinden bu yana sadece 85 gün içinde 10 milyon adet P30 serisi satış yapmayı başardığını açıkladı.

Bu, P20 serisinden 2 aydan daha hızlı ve geçen yıl piyasaya çıkan Mate 20 serisinden daha hızlı.

Huawei ayrıca, Mayıs ayının sonunda 2019 yılında 100 milyon akıllı telefonu satışı başardı; bu, geçen yıla göre çok daha hızlıydı. Ayrıca P30 Pro, Avrupa Donanım Birliği tarafından “En İyi Akıllı Telefon” ödülünü kazandı.

Huawei P30 Serisi satış rakamı belli oldu

Huawei P30 Serisi Ne Kadar Sattı?

Huawei P30 Pro ve P30 kesinlikle etkileyici akıllı telefonlardır, bu yüzden bu kadar iyi performans göstermeleri şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, ABD’nin Huawei’deki yasağı, Çinli şirketin akıllı telefonu işi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak ve şaşırtıcı büyümesini durduracak.

ABD’nin önde gelen tedarikçilerine erişim olmadan, Huawei‘nin gelecekteki akıllı telefonlarını piyasaya sürmeyi nasıl planladığı ve içinde hangi bileşenleri kullanacağı belli değil. Ancak akıllı telefonlarının satış hızına bakıldığında, önümüzdeki birkaç ay içinde bu stoğu tüketmesi muhtemel.

[sp-related style=”dark” id=”42611″] [sp-related style=”dark” id=”42617″]
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu