Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei MediaPad M5 Lite İncelemesi

Apple’ın düşük maliyetli iPad’ine sağlam bir rakip geliyor diyebiliriz.

Huawei dünyaca ünlü bir marka olup ismini telefonlarındaki kalitesiyle herkese duyurmuştur. Ülkemizde Samsung‘dan sonra gelen en büyük firmalarındandır. Huawei sadece telefon üreticisi olmayıp alternatif olarak bizlere teknolojik üzerinde sunmaktadır. Bunlardan biriside ileri teknoloji tablet olan MediaPad M5 Lite’ı örnek verebiliriz. Sizler içinde bu örnek verdiğimiz tableti inceleyeceğiz.


Huawei MediaPad M5 Lite İncelemesi

MediaPad M5 Lite,10.1″lik dev bir ekranı ile bizleri karşılıyor. Ekranın büyük olması bazı yönlerden iyi olsa da kullanılabilirlik açısından biraz sorun yaratacağını düşünüyoruz. Ekranın sağ tarafında ses kontrol tuşları, sol tarafında ise microSD hafıza kartı yeri ve SIM kart takma yeri bulunuyor. Bunların dışında sol tarafa kulaklık girişi ve güç girişi de mevcut. Kulaklık girişinin konumlandırıldığı bölgenin çok kötü olduğunu söyleyebilirim. Yakında çıkacak olan tanıtım videolarından da dediklerimi daha da iyi anlayacaksınız.

Huawei MediaPad M5 Lite İncelemesi

MediaPad M5 Lite, işletim sistemi olarak Android Oreo ile birlikte geliyor. Fakat Huawei’nin Oreo üzerine giydirilmiş EMUI ile bizleri karşılıyor. Bizi karşılayan bu sistemin en çok sevdiğim özelliği ise tabletin çocukların kullanımına uygun hale getirilebilir bir modu olması. Kısaca Çocuk Güvenlik modu diyebiliriz.

Bu modu aktif ettiğimizde bizden bir profil tanımlanmamız isteniyor. Bu profil sistemini getirmelerinin sebesi ise birden fazla çocuklu ailelerin çocuklarına ait profiller oluşturabilmesi için. Profil oluşturulduktan sonra bizleri EMUI’nin göz kamaştırıcı ana ekranı karşılıyor. Sonrasında ise çocuk profilinde izin verdiğiniz programlar ana ekranda bir klasörde toplanıyor. Bunlara ek olarak çocuklarınızın tabletle ne kadar süre geçirebileceğinide ayarlamanız mümkün. Tabi tabletin özellikleri sadece bunlarla bitmiyor.

Huawei MediaPad M5 Lite İncelemesi

Huawei MediaPad M5 Lite Teknik Özellikleri

Huawei MediaPad M5 Lite Kirin 659 işlemcisiyle birlikte geliyor. 3GB RAM ile sistem destekleniyor. Depolama alanı olarak 32GB ile karşımıza çıkıyor. MicroSD kart olsa bile 64GB’dan daha az olmamalıydı.  microSD kart ile 256 GB’ya kadar çıkabiliyor. Güç kısmında ise 7.500mAh’lik bir batarya bizi karşılıyor. Tabletin yanında gelen şarj cihazı ilede 3 saatten kısa bir sürede bataryanızı full şarj olarak doldurabiliyorsunuz.

Huawei MediaPad M5 Lite Oyun Performansı

Yapılan incelemeler sonrasında yüksek grafik isteyen oyunlarda tabletin çok ısındığını, şarjınız hızlı bittiğini belirtiliyor. Bunun sebebi olarak da tablet ekranının büyük olması söyleniyor. PUBG gibi oyunları oynayamayacağınızı ama Clash Of Clans vb. oyunları sorunsuz oynayabileceğinizi söyleyebiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu