AMD

Huawei, Mate X Küresel Lansman Planlarının Hala “İnceleme Altında” Olduğunu Söyledi!

Dün Huawei, Mate X 5G katlanabilir akıllı telefonunun lansmanında cihazın 15 Kasım’da 2.403 $ fiyat etiketiyle satışa sunacağını açıkladı.

Şirket, etkinlik boyunca küresel lansmanla ilgili herhangi bir bilgiyi açıklamadı. Ancak, Huawei’nin sözcüsüne aktarılan bir açıklamada, şirketin CNBC’ye göre Mate X’in Çin’de piyasaya sürülmesi gerekip gerekmediğini konusunda düşündüğü açıklandı.

Mate X ilk olarak Şubat ayının başında Barselona’da MWC 2019’da tanıtıldı ve başlangıçta bu yaz başlaması planlanıyordu. Galaxy Fold fiyasko yarattı, cihazın bu tür sorunlarla karşılaşmamasını sağlamak için Huawei’nin Haziran ayındaki planlarını ertelemek zorunda kaldı.

Huawei, Mate X Küresel Lansman Planlarının Hala “İnceleme Altında” Olduğunu Söyledi!

Şirket, Mate X’in küresel lansmanının “inceleme altında” olduğunun açıklamasında bulunda. Sözcü, özellikle; “Stratejimiz, farklı bölgelerde ortaya çıkan 5G’nin taşıyıcılarına dayanıyor. Huawei Mate X 15 Kasım’dan itibaren Çin pazarında kullanıma sunacağız. Küresel satış planı gözden geçiriliyor. ”

Gecikme 5G’ye yükselirken, Google Play hizmetlerini en son telefonlarına yüklemeyi zorlaştıran ABD ticari ambargosu da rol oynamış olabilir. Ancak, yakında Huawei Mate X 5G katlanabilir telefon piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!