Huawei Mate 9, EMUI 10 Güncellemesini Almayacak!

Huawei Mate 9 Serisi 2016 yılında piyasaya sürüldü ve şu an EMUI 10 Güncellemesi Almayacak!

Cihaz popüler bir modeldi ve modelin kullanıcıları hala Huawei’nin model için bir güncelleme sağlamasını bekliyorlar. Son zamanlarda Mate 9 kullanıcıları, model için Android 10 güncellemesine dayanarak Huawei’yi EMUI 10’u yayınlamaya çağıran bir dilekçe imzaladılar. Şirket tarafından Instagram’da yayınlanan bir yanıt, Çinli devin Mate 9 için bir güncelleme üzerinde çalıştığını gösterdi. Mate 9 kullanıcıları iyi haberlere basarken, yanıt bir bot tarafından oluşturulmuş olabilir.

Huawei Mate 9, EMUI 10 Güncellemesini Almayacak!

Huawei Central’a göre, Huawei şimdi yanıt verdi ve Mate 9’un en son Android 10 tabanlı EMUI 10 güncellemesini ALMAYACAĞINI doğruladı. Yanıt, Instagram ile ilgili ifadenin resmi bir temsilci tarafından verilmediğine dair bir açıklama da içeriyordu.

Huawei Mate 9, Kirin 960 işlemci ile güçlendirilmiş ve Android 7 (EMUI 5) ile önceden yüklenmiş, daha sonra Android 8’e (EMUI 8) yükseltilmiş ve geçen yıl Android 9 tabanlı EMUI 9.1 aldı. Kullanıcıların Android 9 tabanlı EMUI 9.1’i kullanmaları veya EMUI 10’u çalıştıran Mate 30 gibi daha yeni bir modele yükseltmeleri gerekecek gibi görünüyor.

İLGİLİ İÇERİK:  LG Yuvarlanabilir Ekranlı Telefon Tasarımının Patentini Aldı!
Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu