Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Mate 9’a Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Huawei’nin üç sene önce piyasaya sürdüğü Huawei Mate 9’a Android 9.0 Pie güncellemesi geldi. Peki bu güncelleme Mate 9’a neler kattı?

Huawei Mate 9’a stabil bir Android Pie güncellemesi gönderilmeye başlandı. 2016’nın amiral gemisi birkaç ay önce beta programı için onaylanan cihazların bir parçasıydı. Şimdi Mate 9 kullanıcıları cihazlarında kararlı güncellemeleri kontrol edebilir. Güncelleme gelmeye başlamış durumda.


Güncelleme EMUI 9.0.1.150 olarak geliyor ve telefona yepyeni yeni özellik getiriyor. Android Pie‘nin benzersiz özelliklerine ek olarak Huawei’nin Google Lens’te kullandığı HiVision yalnızca nesneleri veya ünlü anıtları tanımlamakla kalmıyor aynı zamanda yemeğinizdeki kalori miktarını da belirleyebilir. HiVision ayrıca telefona gerçek zamanlı çeviri sağlamakta.

Huawei Mate 9'a Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Tek tıklamayla kablosuz baskı özelliği de var Huawei Share‘de yer alıyor. Desteklenen yazıcılardan belgeleri bir düğmeye dokunarak kablolu veya başka bir aygıta ihtiyaç duymadan yazdırabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü ayrıca Huawei’nin doğal unsurlara ve seslere odaklanmasına odaklanmak için elden geçirilmiş durumda. Ayrıca her bir uygulamaya harcanan bildirimler ve zaman dahil uygulamanın kullanımını izleyen Dijital Refah’a benzer bir özellik vardır. Ayrıca telefonunuzu bırakıp uykuya geçmenizi kolaylaştırmak için önceden belirlenmiş bir zamanda tüm renkleri griye dönüştürür.

Bu güncelleme şu anda Çin’de yayınlanıyor. Yakın zamanda diğer ülkelerde de Android Pie güncellemesinin dağıtılacaktır. Henüz ülkemiz için net bir tarih söylenmediğinin altını çizelim. Bu Huawei Mate 9’un Kasım 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana kullanılan ikinci büyük işletim sistemi güncellemesini almış oldular.

Huawei Mate 9'a Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu