Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Mate 40 Serisi 90Hz Yenileme Hızı Sunan Ekran ile Gelecek

Huawei, Huawei Mate 40 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni Mate 40 serisi 90Hz ekran ile geleceği konuşuluyor.

Huawei, P40 serisinde başlattığı 90Hz yenileme hızını Mate 40 serisinde de devam ettireceği gibi görünüyor. Ayrıca sızıntıya göre Huawei Mate 40 serisinin iki versiyonu olacak; 90Hz ve 120Hz şeklinde. Bununla birlikte, Huawei pillerine çok önem veriyor, bu yüzden muhtemelen 90Hz’lik bir ekran kullanacak.


Ortaya çıkan bilgiye göre her yeni nesil Huawei’nin Kirin işlemcisi sonbaharda piyasaya sürülecek. Şirket şu anda ABD’den çok sayıda yasakla karşı karşıya. Bu, Huawei’nin özellikle Çin dışındaki ticaretini yavaşlatıyor. Amerikan hükümetinin yasağı nedeniyle, Huawei Mate 40 serisi sürümünün erteleneceği yönünde spekülasyonlar vardı.

Mate 40 serisi yetişebilecek mi?

Huawei Mate 40 Serisi 90Hz Yenileme Hızı Sunan Ekran ile Gelecek

Bununla birlikte, son raporlar Huawei Mate 40 serisinin planlanan zamana ulaşacağını gösteriyor. 5nm işlemcisi Eylül ortasından önce teslim edilecek. Şirketin 5nm, 7nm, 16nm ve 28nm mobil çiplere ihtiyacı olacak. Ayrıca HiSilicon tarafından geliştirilen bir TWS kulaklık Bluetooth çipine ihtiyaç duyacak. Sayılarındaki tüm bu fişler Eylül ortasından önce satışa sunulacak.

una ek olarak raporda, “ABD Mayıs ayında Huawei’ye daha fazla yaptırım uygulasa da, Huawei’nin Ekim 40’da planlandığı gibi 5nm işlem Kirin işlemcisi ile Mate 40 telefonunu serbest bırakacağına söz veriyorum. Dördüncü çeyrekte yaklaşık 8 milyon Mate 40 telefonu tedarik edebiliriz ”dedi.

Önceki raporlara göre, Mate 40 serisi 5nm Kirin işlemci kullanacak. Bu çip, Cortex A77 veya A78 CPU mimarisi + Mali G77 / G78 GPU mimarisini birleştirmelidir. Böyle bir kombinasyon, 120Hz yüksek yenileme hızı ekran deneyimi için daha iyi bir performans garanti edecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu