TeknoDiot.com
   
   

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Belli Oldu

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Belli Oldu

Huawei’nin yeni amiral gemisi olacak olan Mate 30 Pro özellikleri sonunda netleşmeye başladı. Huawei Mate 30 Pro özellikleri belli oldu!

Çinli dev teknoloji üreticisi olan Huawei, önümüzdeki aylar tanıtmaya hazırlandığı yeni akıllı telefon serisi Huawei Mate 30’un muhtemel özellikleri ortaya çıktı. Huawei Mate 30 Lite, Mate 30 ve Mate 30 Pro olmak üzere üç farklı modelde gelmesi beklenen cihazlar bakın hangi özelliklerle karşımıza çıkacak?

Huawei P30 serisinde güzel bir ivme yakalayan Huawei, Mate 30 serisinde de bu ivmeyi yakalamak istiyor gibi görünüyor.  Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Londra’da yapılan bir etkinlikte duyurulan Huawei Mate 20 serisinin ardından bu yıl ise yine aynı tarihlerde Mate 30 serisi cihazlarla karşı karşıya geleceğiz.

[sp-related style=”dark” id=”48889″]

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Belli Oldu

Huawei Mate 30 Pro özellikleri

Huawei Mate 30 Pro, AMOLED bir ekran kullanacak bu ekran 6,7 inç QHD+ ekran, 4.200mAh pil ve Kirin 985 işlemciyle geleceğini söylüyordu. Yeni sızan bilgiler ise telefonda 90Hz tazeleme hızına sahip bir ekranın bulunacağını, kameranın 5x optik zum yapabileceğini iddia ediyor.

Mavi, kırmızı ve siyah renkli kasalara sahip olması beklenen Huawei Mate 30 Pro, 5G teknolojisini de destekliyor olacak. Huawei’nin kendi geliştirdiği Kirin 985 işlemciden güç alan Huawei Mate 30 Pro, 55W hızlı şarj teknolojisinden faydalanıyor. 4200 mAh bataryadan enerjisini alan telefon, bu teknoloji sayesinde çok daha hızlı şarj olacak. Huawei Mate 30 Pro modelini Ekim 2019’da göreceğiz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.