Huawei, İlk Katlanabilir Akıllı Telefonunu Tanıtacak!

Huawei, İlk Katlanabilir Akıllı Telefonunu Tanıtacak!

Abone Ol 

Huawei’nin MWC 2019 için katlanabilir 5G’li akıllı telefon sözü verdi ve şimdi 24 Şubat’ta tanıtılması beklenen telefonun birde teaser görseli yayınlandı.

Huawei’nin ilk katlanabilir telefonunun ismi henüz belli değil. Huawei Kirin 980 yonga setini içinde barındırıyor. Telefon kıvrılıyor ve ekran çıkıyor gibi görünüyor. Teknik olarak şirket telefon 5G telefonlar di çoğul söz verdi bu yüzden katlanamayan bir telefon görebilirsiniz. 24 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacak olan telefonun görsel, firmanın katlanabilir telefonunu içeriyor.

Balong 5000 modemi ile birlikte geliyor. Huawei’ye ait Balong 5000 modem yongası sayesinde katlanabilir akıllı telefon 5G bağlantı desteğine de sahip. Kirin 980 ve Balong 5000 ikilisi firmanın diğer  akıllı telefon modellerinde de kullanılacak.

Huawei, İlk Katlanabilir Akıllı Telefonunu Tanıtacak!

[sp-related style=”dark” id=”35762″]
pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Katlanabilir telefonun ayrıca 5G desteğinin de bulunacağı kesinleşti. Huawei’nin akıllı ev protokolü olan HiLink’i de desteklemekte. Yönlendirici Wi-Fi 6’ya sahip 802.11ac 5G hızları için yeterince hızlı olmadığı açıklandı. Son olarak Samsung’un Galaxy S10 serisini tanıtacağı etkinlik 20 Şubat’ta düzenleneceği için büyük ihtimalle Samsung katlanabilir telefonu daha erken göreceğiz ama o modelde 5G desteği olmayacak.

Göz atın:   İngiltere, Huawei'nin 5G Ağı İçin Ekipman Sağlamasına İzin Verebilir

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu