Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, HarmonyOS 2.0’ı Duyurdu!

Bugün, 2020 Huawei Geliştirici Konferansı Dongguan, Songshan Gölü’nde yapıldı.

Bu konferansta Huawei, HarmonyOS 2.0 işletim sistemini resmen yayınladı. Huawei’nin tüketici iş yazılımı departmanı başkanı Wang Chenglu’ya göre, bu sistem Hongmeng için yeni alanlar açacak. Halihazırda HarmonyOS sistemini kullanan Huawei Smart Screen’e ek olarak tabletler ve saatler gibi diğer cihazlar da bu sistemi kullanacak.


Huawei’ye göre, HarmonyOS  2.0 sistemi, tam senaryo dönemi için gerçekten inşa edilmiş ilk dağıtılmış işletim sistemidir. Cihazlar arası işbirliği, büyük ve küçük ekran etkileşimi, hızlı ağ dağıtımı, uyarlanabilir UX ve görsel / söylenebilir AI aracılığıyla sesli etkileşime olanak tanır. Hayal gücüne kanatlar ekler ve ekolojik yapı için güçlü bir motor haline gelir.

Ayrıca, Huawei tüketici şirketi CEO’su Yu Chengdong, büyük ekranlar, saatler ve arabalar için HarmonyOS 2.0 Beta sürümünü piyasaya süreceğini söyledi. Ancak, HarmonyOS 2.0 mobil sürümü resmi olarak Aralık ayında piyasaya çıkacak. Huawei akıllı telefonlar, 2021’de HarmonyOS sistemi 2.0 sürümünü tam olarak destekleyecektir.

Mobil Sürüm Aralık Ayında Gelecek

Huawei, HarmonyOS 2.0'ı Duyurdu!

Ek olarak, HarmonyOS resmi olarak açık kaynak olacak ve geliştiriciler emülatörler, SDK paketleri ve IDE araçları alacaklar. 2020’nin sonunda, akıllı telefonlar için HarmonyOS’un beta sürümü ilk olarak Çinli geliştiricilere sunulacak.

Yu Chengdong konuşmasında, Huawei’nin kodu Çin Açık Kaynak Vakfı’na bağışladığını ve HarmonyOS açık kaynak yol haritasını açıkladığını söyledi: “10 Eylül’den itibaren HarmonyOS, büyük ekranlar, saatler ve otomobiller gibi 128KB-128MB terminal cihazları için açık kaynak olacak, ve Nisan 2021’de 128MB-4GB bellek için açık kaynak olacaktır. Uç cihazlar açık kaynaklıdır ve Ekim 2021’den sonra 4 GB üzerindeki tüm cihazlar için açık kaynak olacaktır”.

Huawei, HarmonyOS 2.0'ı Duyurdu!

Huawei, HarmonyOS 2.0'ı Duyurdu! Huawei, HarmonyOS 2.0'ı Duyurdu!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu