Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Eski İşlemcili P70’i Piyasaya Sürüyor

Huawei, Çinli bir teknoloji şirketi olarak bilinen, yeni bir Kirin işlemciyi tanıtmayı planlıyor. Çeşitli iç kaynaklara göre, şirket, bu yılın sonunda P70 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürerken yeni bir Kirin işlemciyi de duyurmayı hedefliyor. Ancak başka bir kaynağa göre, şirket, P70 serisinin bir modelinde Kirin 9000S işlemcilerin stoklarına başvurabilir, bu da bazı kullanıcılarda hoşnutsuzluğa neden olabilir. Hatırlatmak gerekir ki Huawei, uzun süredir beklenen amiral gemisi serisinin bir parçası olarak P70, P70 Pro ve P70 Art modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak, P70 modellerinin tamamı yeni Kirin 9010 amiral gemisi seviyesi işlemcilerle donatılmayabilir çünkü Weibo adlı Çin sosyal medya platformundan alınan bilgilere göre, Kirin 9000S hala temel modelin test aşamasında bulunuyor.

Bu durum, temel sürümün geçen yılın işlemcisini kullanarak piyasaya sürüleceği anlamına gelir ki bu da pek ilgi çekici değildir. Diğer taraftan, üst düzey amiral gemisi modelleri ise yeni Kirin 9010 yongasını alacak. Maalesef, bu bilginin kaynağı, Huawei’nin neden böyle bir karar aldığını belirtmemiştir, ancak bu durumun Kirin 9010 işlemcilerin sınırlı sayıda olmasından kaynaklanmış olabileceği düşünülmektedir. Çünkü Çinli dev, Kirin 9000S işlemcilerin tedarikini sağlamak için Çin’in en büyük yarıiletken üreticisi SMIC şirketinin üretim kapasitelerine güvenmektedir. Bu yongalar, 7nm teknolojisiyle üretilen ve SMIC tarafından DUV (Derin UV) adlı eski bir ekipmanla üretilen bir işlemcidir. Ancak bu süreç, oldukça maliyetli ve zahmetli olduğu için şirketin kararını etkilemiş olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu