Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Coronavirüs Salgını İçin Hastanelere 5G Ağı Kuruyor

Huawei şimdi Coronavirüs salgınının patlak vermesiyle mücadele etmek için ağ alanındaki uzmanlığını kullanıyor. Huawei, Coronavirüs ile dolaylı olarak savaşmak için hastanelerde 5G ağı kuruyor.

Çin elektronik devi Huawei, şu anda 5G ağı ile hastane altyapısının geliştirilmesine yardımcı oluyor. Farkında olmayanlar için, Çin son zamanlarda pnömoniye neden olduğu bilinen ve zaten hastalığa yenik düşmüş birkaç düzine birkaç yüz kişiyi enfekte eden Coronavirüs adlı yeni bir virüs salgını ile uğraşıyor. Ülkedeki Wuhan bölgesini harap etti. Bu aynı zamanda bölgenin yaklaşık 11 milyon sakininin de risk altında olduğu anlamına geliyor.


Çin’in bilinen teknoloji şirketi Huawei, 23 Ocak 2020’de yaklaşık 150 kişiden oluşan bir Coronavirüs salgın koruma ekibi kurdu. Sadece üç gün içinde, özel ekip ağ planlama, anket, tasarım, fiber döşeme ve baz istasyonlarının inşasına yardımcı oldu. Ayrıca, şirket, Hubei Mobile ve Hubei Unicom ile ortaklaşa olarak Wuhan Vulcan Mountain Hastanesi’nde 5G baz istasyonları kurdu.

Huawei, Coronavirüs Salgını İçin Hastanelere 5G Ağı Kuruyor

Huawei’den Coronavirüs salgını için özel 5G ağı

Wuhan Vulcan Mountain Hastanesi şu anda Xiaomi gibi bir elektronik devi ile de hızlı bir şekilde yapım aşamasındadır. Bu haftanın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor ve Huawei’nin çabaları olsa da ultra yüksek hızlı ağ bağlantısı alabilecek. Başka bir deyişle, hızlı danışma, uzaktan izleme ve diğer hizmetleri daha kolay erişilebilir kılan hızlı ve güvenilir bir veri bağlantısı sağlanır.

Haberler, Huawei’nin bir Çin mikroblog sitesi olan resmi Weibo hesabında, aynı zamanda hastane ve diğer önemli alanlarda gerekli altyapıyı kurmak için çalışan özel ekibin birkaç üyesini sergileyen görüntüler de paylaşıldı.

Huawei, Coronavirüs Salgını İçin Hastanelere 5G Ağı Kuruyor Huawei, Coronavirüs Salgını İçin Hastanelere 5G Ağı Kuruyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu