Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Akıllı Telefon Pazarının %80’ine Sahip

Huawei, Çin pazarının %80’lik bir paya sahip. Counterpoint Research’ün son raporuna göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde Apple, üst düzey akıllı telefon pazarının yarısından fazlasını 400 doların üzerinde ve %52’sini oluşturdu.

Diğer bir deyişle, bu geçen yıl aynı dönemde %48’den bir artış. Samsung ve Huawei sırasıyla  %25 ve %12 pazar payı ile ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.


Bununla birlikte, Çin’in üst düzey akıllı telefon pazarında Huawei, Apple’ın ‘dünyadaki hakimiyetini’ geride bırakıyor. Piyasa verilerine göre, Huawei Mate 30 ve P30 ve diğer modellerden yararlanan Huawei, Çin’in üst düzey akıllı telefon pazar payının% 80’inden fazlasını işgal etti. Bu, geçen yılın aynı döneminde %73’den yüksek.

Kontrpuan istatistikleri ayrıca, 600 ila 800 dolar aralığında akıllı telefonlar için kullanıcı talebinin, geçen yılın üçüncü çeyreğinde %31’den bu yıl %43’e önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Ana itici güç Apple’ın iPhone XR’sidir. 400 dolar ila 600 dolar aralığında akıllı telefonlara olan talep, geçen yılın aynı döneminde %42’den %24’e keskin bir şekilde düştü.

Çin pazarında %80’lik paya sahip!

Buna ek olarak, 800 dolar ile 1000 dolar arasında fiyatlandırılmış akıllı telefonlara olan talep de %60 oranında önemli ölçüde arttı ve genel üst düzey akıllı telefon pazarının% 21’ini oluşturdu. Ana sürüş faktörü Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serisi telefonlardır.

Rapor ayrıca, üçüncü çeyrekte akıllı telefonların piyasa fiyatının ortalama% 5 arttığını ve bu da 5G akıllı telefonların mevcut lansmanından ayrılmaz olduğunu gösteriyor. 5G akıllı telefon pazarında, Samsung, LG ve VIVO sırasıyla %74, %11 ve %5’tir.

Huawei, Akıllı Telefon Pazarının %80'ine Sahip

Apple şu anda 5G akıllı telefonlarını piyasaya sürmedi. Ancak, bu sonbaharda Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone 11’in dördüncü çeyrekte şirketin küresel satışlarını bir atılım elde etmek ve hatta Huawei’yi aşmak için yönlendireceğini tahmin eden analitik veriler var.

Veri istatistik şirketi TrendForce’un tahmin verilerine göre, Apple’ın dördüncü çeyrekte küresel satışlarda ikinci sıraya dönmesi bekleniyor ve pazar payı %18,7’ye yükselecek. Şirketin üçüncü çeyrek satış verileri, Samsung, Huawei ve Apple’ın %20,8, %18 ve %12,4 ile küresel akıllı telefon pazar sevkiyatlarında ilk üç sırada yer aldığını gösteriyor. Bunlar arasında üçüncü çeyrekte iPhone 11 üretimi bir önceki çeyreğe göre %42 arttı. Ve dördüncü çeyrekte 69 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Ancak Apple’ın Çin pazarındaki performansı üçüncü çeyrekte geriledi. Endüstri piyasası analizine göre, Çin pazarındaki iPhone kullanıcılarının ciro oranı geçtiğimiz yıl iki katından fazla arttı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde, Apple’ın Çin akıllı telefon sevkıyatları sadece 8,2 milyon idi. Böylece, geçtiğimiz yılın aynı döneminde %14’ten düştü.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu